W komunikacie wydanym przez MSZ Izraela nazwano polski Marsz Niepodległości niebezpiecznym i zorganizowanym przez „elementy rasistowski”.

Rzecznik MSZ Izraela Emmanuel Nahshon, którego słowa cytowała w niedzielę włoska agencja prasowa Ansa, oświadczył: To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie.Przedstawiciel izraelskiej dyplomacji chce ukarania organizatorów Marszu: Wyrażamy ufność, że władze polskie podejmą działania przeciwko organizatorom.

CZYTAJ TAKŻE: Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy [+FOTO]

Historia uczy, że na takie zjawiska nienawiści rasowej trzeba reagować natychmiast i w sposób zdecydowany – podkreślił rzecznik MSZ Izraela.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W sobotnim Marszu Niepodległości, wzięło udział, według szacunków policji około 60 tys. osób. Komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk zaznaczył, że Święto Niepodległości przebiegło spokojnie, i nie doszło do żadnych incydentów. Nie odnotowano w zasadzie żadnych incydentów. Przebieg uroczystości był bardzo spokojny – podkreślał komendant główny.

Uczestnicy Marszu Niepodległości wznosili podczas jego trwania okrzyki: „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „Bóg, honor i ojczyzna”, „Polski przemysł w polskich rękach”, Skandowano również m.in.: „Precz z lewactwem”, „Roman Dmowski, wyzwoliciel Polski”; „Nie chcę islamu, hej Polska nie chcę islamu”; „Inko, Inko patrzysz z nieba, zachowałaś się jak trzeba”; „Biało-czerwone, to barwy niezwyciężone”.

Kresy.pl / rp.pl

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • jaro7 :

   @lp Widzą ale tam wspierają bo tam rządzą inne mośki (prezydent i premier upainy to zydzi,oligarchowie z Kołomyjskim na czele też,”prawy sektor’ praktycznie cały jest z żydków złożony).Do tego w bandycki sposób bombardują Syrię.I nikt przeciwko temu nie protestuje,bo to przecież zydki.

 1. jaro7 :

  Jeszcze lepszy jest facet o nazwisku Johny Daniels.To żyd ,przedstawiający się jako obywatel polski(to zapewne jeden z tych co dostali polski paszport in blanco,bo jak zostałby obywatelem naszego kraju jak nie zna języka polskiego).To były izraelski komandos specjalista od ….dezinformacji.Ma bardzo bliskie relacje i koneksje z PiS i Prezydentem.On tez żąda ukarania uczestników marszu.Tu można poczytać co to za facet(link umieściłem na Onecie ,to cały temat zdjęto po 10 minutach).A szkoda ,bo Polacy poznaliby przyjaciół PiS.
  http://trybeus.blogspot.com/2017/03/zydowski-mistrz-pijaru-oczarowa-serca-i.html

 2. Kojoto
  Kojoto :

  Polski zdrowy nacjonalizm i patriotyzm jest w/g niebezpieczny… ale szowinizm syjonistyczny ma się podobać całemu światu. Zresztą quazi-nazistowski szowinizm UPAdliński tez im nie przeszkadza… bo to część UPAdlińskiej „tożsamości narodowej”. Co za obleśna obłuda i podłość.