W komunikacie wydanym przez MSZ Izraela nazwano polski Marsz Niepodległości niebezpiecznym i zorganizowanym przez “elementy rasistowski”.

Rzecznik MSZ Izraela Emmanuel Nahshon, którego słowa cytowała w niedzielę włoska agencja prasowa Ansa, oświadczył: To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie.

Przedstawiciel izraelskiej dyplomacji chce ukarania organizatorów Marszu: Wyrażamy ufność, że władze polskie podejmą działania przeciwko organizatorom.

CZYTAJ TAKŻE: Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy [+FOTO]

Historia uczy, że na takie zjawiska nienawiści rasowej trzeba reagować natychmiast i w sposób zdecydowany – podkreślił rzecznik MSZ Izraela.

W sobotnim Marszu Niepodległości, wzięło udział, według szacunków policji około 60 tys. osób. Komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk zaznaczył, że Święto Niepodległości przebiegło spokojnie, i nie doszło do żadnych incydentów. Nie odnotowano w zasadzie żadnych incydentów. Przebieg uroczystości był bardzo spokojny – podkreślał komendant główny.

Uczestnicy Marszu Niepodległości wznosili podczas jego trwania okrzyki: „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „Bóg, honor i ojczyzna”, „Polski przemysł w polskich rękach”, Skandowano również m.in.: „Precz z lewactwem”, „Roman Dmowski, wyzwoliciel Polski”; „Nie chcę islamu, hej Polska nie chcę islamu”; „Inko, Inko patrzysz z nieba, zachowałaś się jak trzeba”; „Biało-czerwone, to barwy niezwyciężone”.

Kresy.pl / rp.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • jaro7
   jaro7 :

   @lp Widzą ale tam wspierają bo tam rządzą inne mośki (prezydent i premier upainy to zydzi,oligarchowie z Kołomyjskim na czele też,”prawy sektor’ praktycznie cały jest z żydków złożony).Do tego w bandycki sposób bombardują Syrię.I nikt przeciwko temu nie protestuje,bo to przecież zydki.

 1. jaro7
  jaro7 :

  Jeszcze lepszy jest facet o nazwisku Johny Daniels.To żyd ,przedstawiający się jako obywatel polski(to zapewne jeden z tych co dostali polski paszport in blanco,bo jak zostałby obywatelem naszego kraju jak nie zna języka polskiego).To były izraelski komandos specjalista od ….dezinformacji.Ma bardzo bliskie relacje i koneksje z PiS i Prezydentem.On tez żąda ukarania uczestników marszu.Tu można poczytać co to za facet(link umieściłem na Onecie ,to cały temat zdjęto po 10 minutach).A szkoda ,bo Polacy poznaliby przyjaciół PiS.
  http://trybeus.blogspot.com/2017/03/zydowski-mistrz-pijaru-oczarowa-serca-i.html

 2. Kojoto
  Kojoto :

  Polski zdrowy nacjonalizm i patriotyzm jest w/g niebezpieczny… ale szowinizm syjonistyczny ma się podobać całemu światu. Zresztą quazi-nazistowski szowinizm UPAdliński tez im nie przeszkadza… bo to część UPAdlińskiej “tożsamości narodowej”. Co za obleśna obłuda i podłość.