Szef MSWiA Joachim Brudziński zwrócił się do szefa rządu o stworzenie międzyresortowego zespołu ds. przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom inspirowanym nienawiścią.

Jak podało MSWiA w komunikacie w sobotę, celem działania Międzyresortowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość ma być wypracowanie założeń zmian obowiązujących przepisów, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści.

W komunikacie można przeczytać, że w skład Zespołu mają wejść przedstawiciele m.in. MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratora Krajowego.

ZOBACZ TAKŻE: Prokuratura: ONR nie nawołuje do nienawiści i nie propaguje faszyzmu

Według przedstawionego premierowi Morawieckiemu projektu w pracach Zespołu mogą brać udział również przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zajmują się ochroną praw człowieka.

Kresy.pl / msw.gov.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Sun Escobar
  Sun Escobar :

  Brudziński nie budzi mojego zaufania, nie wierzę w jego dobre intencje. Incydent nagłośniony przez TVN kilku oszołomów prawicowych, a on chce zespół ds. przeciwdziałania propagowaniu ustrojów totalitarnych. Wiem, że to będzie miało wybiórczy charakter, ustrój CCCP zły, bandera, UPA i inni zwyrodnialce, będą przemilczani. A jeżeli chodzi o mowę nienawiści, to już mamy wiele lewicowych sotni, wiele takich ugrupowań, sponsorowanych przez żydów jak hejt stop, itd. Polska w porównianiu do Francji, czy Niemiec, jest oazą spokoju i antyfaszystowskiego nastawienia. Panie Brudziński, powiedz Pan jaki jest prawdziwy powód ? Stołki ?

  • jwu
   jwu :

   @Sun Escobar Dokładnie.Bandera i inni zwyrodnialcy ,będą przemilczani.Pamiętam jak krótko po rozebraniu pomnika w Hruszowicach ,oglądałem filmik ,z pobytu w tym miejscu delegacji z Ukrainy.Odśpiewano banderowski hymn,pochwalono zasługi rezunów,wykrzykiwano:sława ukraini,hierojom sława,ukraina ponad usje,smert woroham i pozostałe banderowskie hasła.W żadnych mediach głównego nurtu, tego materiału nigdy nie widziałem.