Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził w czasie spotkania z wyborcami w Sieradzu, że świat znalazł się w trudnym momencie gospodarczym, lecz na polskim rynku “nie ma żadnych sygnałów, że może być zapaść”. Zaznaczył jednak, że “może być różnie”. Podkreślił, że finansowanie długu publicznego staje się coraz bardziej kosztowne.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę odwiedził Sieradz, w którym poruszał tematy społeczne i gospodarcze. Wyraził opinię, że jego partia, w przeciwieństwie do poprzedników, stawia na aktywny udział w rynku. “Państwo musi być czynne w gospodarce. Muszą być wielkie inwestycje” – powiedział, cytowany przez portal Business Insider.

Kaczyński podkreślił, że obecna sytuacja na świecie niesie za sobą wiele niepewności. “Jest wielki kryzys i może być różnie, ale w tej chwili wewnątrz naszej gospodarki nie ma żadnych sygnałów, że może być zapaść” – powiedział.

Prezes PiS odniósł się do kwestii finansowania długu publicznego. “Jest dużo, dużo trudniej” – wskazał. Przypomniał, że wcześniej oprocentowanie wynosiło 2 proc., a dziś sięga 8 proc.

Zobacz także: Media: Rząd przygotowuje się na możliwość uznania Polski za niewypłacalną. Zmiany w prawie

Business Insider zwraca uwagę, że dług w pandemii urósł skokowo, a teraz trzeba od niego płacić coraz wyższe odsetki. Rentowność polskich obligacji wzrosła w środę w notowaniach powyżej 8 proc. Nie była tak wysoko od ponad 20 lat.

Zobacz także: Eurostat: Polska liderem w UE pod względem spadku PKB

businessinsider.com.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Pol_AK
  Pol_AK :

  Robią duże inwestycje… bzdura. Nie mówię aby na rocznicę 1920 stawiać jakieś megalomańskie pomniki ale mega inwestycje już tak. Np. budowa w Warszawie najwyższego budynku w europie lub na świecie.
  Mega inwestycja która się może zwrócić przy wynajmie…

  Najwyższy budynek na świecie 828m Burdż Chalifa za 1,5mld USD.
  Varso najwyższy budynek w UE 310m 0,46 mld USD

  Jest 5ty najwyższy w całej europie, wyprzedzają go 4 budynki z Rosji. Także jakim tanim kosztem a jakże pięknie na rocznicę Bitwy Warszawskie chociaż rozpocząć budowę wieżowca prześcigając ruskich…

  Ale nie… ławki i 500+