Mamy informację, że ponad 100 najemników Grupy Wagnera przesunęło się w kierunku Przesmyku Suwalskiego. Na pewno jest to krok w kierunku dalszego ataku hybrydowego na polskie terytorium – oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej informacje na ten temat podał ukraiński rządowy portal Centrum Narodowego Sprzeciwu.

Ukraiński rządowy portal Centrum Narodowego Sprzeciwu podał, że wagnerowcy mają przygotowywać się do “rozchwiania” sytuacji na terytorium przygranicznym Polski i Litwy. Jak podkreśla medium, większość z nich “ma doświadczenie w działalności przemytniczej, w tym w przemycie imigrantów”.

Portal podaje, że najemnicy otrzymują umundurowanie białoruskich strażników granicznych i będą towarzyszyć nielegalnym imigrantom w próbach przekraczania granicy.

Przeczytaj: Rosyjski opozycjonista: Grupa Wagnera szykuje inwazję na Polskę

W sobotę premier Mateusz Morawiecki potwierdził informacje portalu. “Teraz sytuacja staje się jeszcze groźniejsza. Mamy informację, że ponad 100 najemników Grupy Wagnera przesunęło się w kierunku Przesmyku Suwalskiego niedaleko Grodna na Białorusi” – oświadczył podczas konferencji prasowej podczas wizyty w Zakładach Mechanicznych „Bumar Łabędy” S.A. w Gliwicach.

Jak dodał, “na pewno jest to krok w kierunku dalszego ataku hybrydowego na polskie terytorium”. “Będą pewnie przebrani za białoruską straż graniczną i będą pomagali nielegalnym imigrantom przedostać się na terytorium Polski, zdestabilizować Polskę, ale przypuszczalnie będą się też starali przeniknąć do Polski udając nielegalnych imigrantów, a to stwarza dodatkowe ryzyka” – wskazał.

Zobacz także: “Rzeszów to Ukraina” – twierdzi białoruski propagandysta. Zachęca wagnerowców do “wycieczki”

wydarzenia.interia.pl / wgospodarce.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply