“Kryzys gospodarczy, z którym zmaga się świat, dopiero się rozpoczyna. Jednoczesne uderzenie w popyt, podaż i płynność ma charakter bezprecedensowy” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika “Sieci”.

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył w wywiadzie dla tygodnika “Sieci”, że dopiero rozpoczyna się kryzys gospodarczy, z którym zmaga się świat – poinformowała w niedzielę Polska Agencja Prasowa (PAP). “Jednoczesne uderzenie w popyt, podaż i płynność ma charakter bezprecedensowy” – dodał szef rządu.

Premier mówił m.in. o rozdysponowaniu funduszy przyznanych Polsce przez Unię Europejską. Podkreślił, że “wciąż mamy wielką lukę infrastrukturalną: koleje, drogi, kolej metropolitalna, światłowody, CPK i wiele innych obszarów”. Będzie to w jego opinii pierwszy bardzo ważny kierunek modernizacji państwa.

Morawiecki wskazał, że drugi kierunek będzie dotyczył finansowania nowoczesnej energetyki. W rozmowie z tygodnikiem wskazał, że to w tym kierunku idzie świat oraz najlepiej rozwinięte kraje.

“Kryzys gospodarczy, z którym zmaga się świat, dopiero się rozpoczyna. Jednoczesne uderzenie w popyt, podaż i płynność ma charakter bezprecedensowy. Nie do końca w Polsce zdajemy sobie sprawę ze zmian, które nadchodzą w gospodarce światowej” – powiedział premier.

“Do tej pory radziliśmy sobie z zagrożeniami bardzo dobrze, być może tak dobrze, że trochę nas to uśpiło. A teraz również możemy zaspać”- podkreślił. “Koronawirus też się jeszcze nie skończył” – dodał szef rządu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Premier wyraził opinie, że Polska ma szanse być innowacyjnym i sprawnie działającym państwem w trudnych czasach.

“Marzy mi się Polska, w której obywatel załatwi wszystkie najważniejsze sprawy urzędowe, siedząc z kubkiem kawy przed komputerem” – powiedział.

Zobacz także: NBP: Polskę czeka kryzys głębszy niż przewiduje większość ekonomistów

pap / wnp.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply