„Kryzys gospodarczy, z którym zmaga się świat, dopiero się rozpoczyna. Jednoczesne uderzenie w popyt, podaż i płynność ma charakter bezprecedensowy” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”.

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”, że dopiero rozpoczyna się kryzys gospodarczy, z którym zmaga się świat – poinformowała w niedzielę Polska Agencja Prasowa (PAP). „Jednoczesne uderzenie w popyt, podaż i płynność ma charakter bezprecedensowy” – dodał szef rządu.

Premier mówił m.in. o rozdysponowaniu funduszy przyznanych Polsce przez Unię Europejską. Podkreślił, że „wciąż mamy wielką lukę infrastrukturalną: koleje, drogi, kolej metropolitalna, światłowody, CPK i wiele innych obszarów”. Będzie to w jego opinii pierwszy bardzo ważny kierunek modernizacji państwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Morawiecki wskazał, że drugi kierunek będzie dotyczył finansowania nowoczesnej energetyki. W rozmowie z tygodnikiem wskazał, że to w tym kierunku idzie świat oraz najlepiej rozwinięte kraje.

„Kryzys gospodarczy, z którym zmaga się świat, dopiero się rozpoczyna. Jednoczesne uderzenie w popyt, podaż i płynność ma charakter bezprecedensowy. Nie do końca w Polsce zdajemy sobie sprawę ze zmian, które nadchodzą w gospodarce światowej” – powiedział premier.

„Do tej pory radziliśmy sobie z zagrożeniami bardzo dobrze, być może tak dobrze, że trochę nas to uśpiło. A teraz również możemy zaspać”- podkreślił. „Koronawirus też się jeszcze nie skończył” – dodał szef rządu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Premier wyraził opinie, że Polska ma szanse być innowacyjnym i sprawnie działającym państwem w trudnych czasach.

„Marzy mi się Polska, w której obywatel załatwi wszystkie najważniejsze sprawy urzędowe, siedząc z kubkiem kawy przed komputerem” – powiedział.

Zobacz także: NBP: Polskę czeka kryzys głębszy niż przewiduje większość ekonomistów

pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz