Mohammed bin Salman spotkał się z proizraelskimi grupami w USA

Jak wynika z ujawnionego planu trasy 32-letniego przywódcy Arabii Saudyjskiej, książe Mohammed bin Salman spotkał się podczas swojej wizyty w USA m.in z przedstawicielami American Israeli Public Affairs Committee.

Al-Jazeera informuje, że w trakcie swojego pobytu w USA, bin Salman spotkał się z członkami takich proizraelskich organizacji działających w Stanacj Zjednoczonych, jak Stand Up for Israel, Jewish Federations of North America (JFNA), B’nai B’rith, American Jewish Committee i American Israeli Public Affairs Committee.

Niektóre z tych grup finansują budowę nielegalnych żydowskich osiedli na terytoriach okupowanych przez Izrael. Na przykład JFNA przekazały „prawie 6 mln dolarów na nielegalne osiedla izraelskie w latach 2012-2015. JFNA wspierają szereg osiedli za tzw. Zieloną Linią (granica oddzielająca Izrael przed 1967 r. od okupowanych terytoriów palestyńskich) i pomagają rodzinom Żydów podejrzanych lub skazanych za przemoc wobec Palestyńczyków”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wielu ekspertów odbiera te spotkania saudyjskiego księcia jako poparcie dla amerykańskich planów pokojowych na Bliskim Wschodzie i przeniesienia ambasady USA do Jerozolimy. „Arabowie wiedzieli od dawna, że bramy Waszyngtonu są strzeżone przez proizraelskich przywódców. Są nimi liderzy biznesu, grupy takie jak AIPAC i inne powiązane z Izraelem. Innym wymiarem jest to, że kiedy republikanie są u władzy, to powszechnie uważa się, że mają bliższe związki z Izraelem i agendą izraelską” – powiedział katarskiej telewizji Mahjoob Zweiri, wykładowca na Qatar University.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Saudyjski następca tronu ostro atakuje Turcję

Kresy.pl / Al-Jazeera
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz