Wszechpolacy zapraszają na Plac Zamkowy w Warszawie w najbliższą sobotę o godzinie 14.

Podajemy informację organizatorów pikiety.Od wielu lat Polacy na Wileńszczyźnie zmagają się z problemem dyskryminacji ze strony Republiki Litewskiej. Ich sytuacja staje się coraz gorsza natomiast kolejne polskie rządy nie oferują żadnego realnego wsparcia. Celem naszej manifestacji jest wyrażenie solidarności z naszymi rodakami na Wileńszczyźnie żyjącymi w bardzo trudnych warunkach, wywieranie presji zarówno na władzach polskich jak i litewskich oraz zwrócenie uwagi polskiego społeczeństwa na sytuację naszych rodaków w celu poprawy ich bytu.

Marsz rozpocznie się 18 marca o godzinie 14:00 na Placu Zamkowym. Zakończenie marszu planowane jest na godzinę 16:00 obok Ambasady Republiki Litewskiej, znajdującej się przy Alejach Ujazdowskich 14 gdzie wspólnie wyrazimy sprzeciw wobec dalszej dyskryminacji naszych rodaków na Litwie.

Marsz przeciwko dyskryminacji Polaków na Litwie jest organizowany przez:

-Młodzież Wszechpolska Warszawa

Gorąco wszystkich zachęcamy do udziału i wyrażenia solidarności z Polakami na Wileńszczyźnie !

JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI!

Marsz przeciwko dyskryminacji Polaków na Litwie

Plac Zamkowy – 18 marca 2017 r. – 14:00

kresy.pl / Facebook

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. w_litwin :

  Należy przy tym pamiętać, że problem jest szerszy i dotyczy także Polaków na Białorusi i Ukrainie.
  Sprawy nie ułatwiają niestety władze. Mianowicie Pan Dziedziczak i Dworczyk dokonali w tych dwóch krajach zamachu na tożsamość narodową, niejako poświęcając Polaków w imię własnych interesów politycznych. Na Ukrainie jak wiadomo płaszczyli się Dziedziczak z Dworczykiem przez wiele miesięcy, obiecywali nazywać warszawskie ulice imieniem ukraińskich banderowców, powołali Jana Piekło apologetę UPA na ambasadora, który zasłyną negowaniem ludobójstwa na Wołyniu.

  Na Białorusi Dziedziczak z Dworczykiem rozbili odbudowujący się Związek Polaków, który lata temu na „niebyt” skazała Andżelika Borys , w końcu wyrzucona za pijaństwo.
  Kiedy zobaczyli panowie DD, że związek zaczyna coraz śmielej sobie radzić, odkurzyli starą Borys i ponownie umieścili ją w roli prezesa. I Związek Polaków znów jest w rozsypce. A najgorsze, że Polacy zostali podzieleni. I o to chodzi panom Dziedziczakowi oraz Dworczykowi.

  O taki sam podział, dyskredytację i Bóg wie co jeszcze, chodzi tym panom aby dokonać na Litwie.
  Dlatego trzeba jak najgłośniej mówić o problemach Polaków, a tych panów pogonić gdzie pieprz rośnie