Od początku grudnia planowane jest wprowadzenie obostrzeń; możliwe jest ponowne ustanowienie maksymalnego limitu osób, które będą mogły wejść do niektórych miejsc – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek.

Niedzielski poinformował na antenie Radia Plus, że sztab kryzysowy został zwołany na poniedziałek na godzinę 11:00. „Zaprosiłem do tego sztabu zarówno ministra Saczkę, czyli Głównego Inspektora Sanitarnego, jak i pana Grzegorza Juszczyka, czyli szefa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego” – powiedział minister, cytowany przez Rzeczpospolitą. Podkreślił, że analizowana będzie możliwość uszczelnienia granic. Niedzielski zaznaczył, że od początku grudnia, planowane jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1296 PLN    (5.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Szef resortu zdrowia został zapytany, o jakie ograniczenia chodzi. Odpowiedział, że do momentu posiedzenia sztabu nie chce ujawniać żadnych informacji. „Zamknięcie szkół nie wchodzi w grę, raczej myślimy o takich ruchach, które będą wyraźnym sygnałem mówiącym o tym, że rośnie ryzyko, bo pojawiło się w otoczeniu nowe zagrożenie w postaci Omikrona” – dodał.

Zobacz także: Włochy wprowadzają „Super Green Pass”, nowy rodzaj „paszportu sanitarnego”

Minister został zapytany, czy chodzi o limity osób, które mogą wejść do określonych miejsc. „Na przykład limity, ale to musimy sobie dzisiaj przemyśleć dokładnie” – odpowiedział.

Przypomnijmy, że minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany w ubiegłym tygodniu w wywiadzie dla RMF, dlaczego w październiku zeszłego roku rząd wprowadzał tzw. lockdown, gdy nowych przypadków koronawirusa było ok. 14 tys., zajętych przez osoby zakażone łóżek w szpitalach było niecałe 11 tys., zaś teraz polityka w tym zakresie jest inna. Niedzielski był też pytany o restrykcje, które są wprowadzane w innych krajach. „Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią” – odpowiedział. „Na pewno wiemy w tej chwili, że restrykcje są mało skutecznym środkiem ograniczenia wzrostu pandemii” – dodał.

„Ja nie mówię o przeszłości, kiedy poziom dyscypliny społecznej był większy, tylko teraz, kiedy zmęczenie pandemią, zmęczenie m.in. restrykcjami, doświadczeniami wszystkimi jest o wiele większe” – podkreślił.

Zobacz także: Australia: zarażeni koronawirusem będą wywożeni do obozów kwarantanny przez wojsko

rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz