Polityka administracji Joe Bidena nadająca priorytet aresztowaniu i deportacji jedynie imigrantów zagrażających bezpieczeństwu kraju została zawieszona. To efekt piątkowej decyzji sędziego federalnego z Teksasu. Milionom nielegalnych imigrantów w USA grozi teraz deportacja.

Sędzia Drew Tipton uznał w piątek, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) nie był upoważniony do wydania we wrześniu 2021 r. memorandum, które nakazywało aresztowanie i deportację jedynie nielegalnych imigrantów zagrażających bezpieczeństwu kraju – podaje portal Times News Network. DHS zapowiedział odwołanie od decyzji sądu.

Tiptom przychylił się do stanowiska stanów Teksas i Luizjana, które argumentowały, że wytyczne DHS uniemożliwiają egzekwowanie prawa Urzędowi ds. Imigracji i Ceł (ICE).

DHS przyznał, że w związku z decyzją nie ma prawa ustalać priorytetów w zakresie egzekwowania przez swoich agentów przepisów w kwestii deportacji imigrantów. Grozi to około 11 milionom osób.

Zobacz także: Biden chce anulować budowę muru Trumpa. Urzędnik ostrzega: to może kosztować podatników miliardy dol.

DHS zapowiedział odwołanie od decyzji sądu. „Departament zdecydowanie nie zgadza się z decyzją sądu (…), ale zastosuje się do postanowienia, chociaż wciąż będzie się od niego odwoływać” – napisano w oświadczeniu DHS, cytowanym przez PAP.

Zobacz także: USA: Utrzymanie nielegalnych imigrantów jest 6 razy droższe od deportacji

timesnewsnetwork.com / pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz