Mieszkańcy Olecka demonstrowali przeciwko utworzeniu ośrodka dla migrantów [+VIDEO]

Jeden z hoteli w Olecku wystartował w przetargu na utworzenie w nim ośrodka dla uchodźców. Spotkało się to ze sprzeciwem mieszkańców, którzy zorganizowali dziś demonstrację. Wzięło w niej udział około tysiąca osób.

„Nie chcemy tej kultury (islamu – przyp. red.), boimy się tej kultury”– powiedział na antenie TVP Info organizator protestu, Karol Gutowski. Zdaniem demonstrantów do potencjalnego ośrodka trafią wyłącznie imigranci ekonomiczni, podczas gdy w regionie panuje duże bezrobocie, a sytuacja gospodarcza jest trudna. Argumentują, że migranci najpewniej będą korzystać jedynie z pomocy społecznej. Protestujący zarzucają również władzom brak jakiegokolwiek dialogu z mieszkańcami.

„To jest po prostu wrzucanie komuś siłą obcej kultury. Nie chcemy, żeby nasze ulice wyglądały jak ulice Paryża, Marsylii czy Lyonu”– powiedział TVP Info jeden z uczestników demonstracji.

Tvp.info / Kresy.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz