„Miej w opiece naród cały” – hasło tegorocznego Marszu Niepodległości

Organizatorzy Marszu Niepodległości zadecydowali, że w tym roku przejdzie on pod hasłem, będącym cytatem z pieśni „Z dawna Polski Tyś Królową”.

W czwartek przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodległości poinformowali, że hasłem tegorocznego, dziesiątego już marszu będzie „Miej w opiece naród cały”. To cytat z pieśni „Z dawna Polski Tyś Królową”, które odnosi się do Maryi, Królowej Polski i narodu polskiego. Prezes Stowarzyszenia Robert Bąkiewicz powiedział, że hasło zostało ustalone w ubiegłym tygodniu, przez Zarząd Stowarzyszenia.

Organizatorzy podkreślają, że w tym roku marsz przejdzie pod hasłem, które od zawsze łączyło Polaków w najtrudniejszych momentach naszej historii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– Marsz Niepodległości rusza już za miesiąc, a cały nasz zespół organizacyjny jest już w stanie najwyższej gotowości. Będzie to dla nas szczególny marsz, bo to już dziesiąty raz, kiedy wychodzimy na ulice Warszawy i manifestujemy swoje przywiązanie do naszej historii, tradycji i kultury, które sprawiły, że możemy dzisiaj myśleć po polsku – informuje Bąkiewicz.

Szef stowarzyszenia zaznacza, że w celu budowy siły społecznej, finansowej i medialnej, w maju powołał Roty Niepodległości, które według niego rozwijają się w błyskawicznym tempie. Zachęca też do wspierania tej inicjatywy:

– Wszyscy musimy wziąć odpowiedzialność za nasza Ojczyznę nie tylko raz w roku na Marszu Niepodległości, ale działając przez cały rok. Szykujemy materiały reklamowe i promocyjne, które wykorzystamy do promocji Marszu Niepodległości 2019. Koszty wykonania i kolportażu ulotek, plakatów i filmów promocyjnych, to co roku jedno z większych obciążeń budżetowych.

Wczoraj podczas konferencji prasowej rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Damian Kita powiedział, że w trudnych czasach dla Kościoła i Narodu odwołują się do idei Kościoła Walczącego.

– Odwołujemy się do wyższych wartości w momencie, gdy zagrożone są podstawowe wartości takie jak: rodzina, wspólnota narodowa i wiara katolicka – mówił Tomasz Kalinowski z Zarządu Stowarzyszenia MN.

Bąkiewicz zaznaczył z kolei, że marsz przejdzie w ramach zgromadzenia cyklicznego, w związku z czym trasa przemarszu będzie taka sama, jak rok temu, czyli od Ronda Dmowskiego w Warszawie do stadionu PGE Narodowy. Szef Straży Marszu, Mateusz Marzoch zapewniał, że straż jest „doskonale przygotowana” do zabezpieczenia imprezy.

Zobacz także: Narodowy Marsz Różańcowy: „Z ideologią LGBT należy walczyć nie kamieniami, ale różańcem” [+VIDEO/+FOTO]

Wsensie.pl / twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz