Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zagroził, że jeśli Ukraina odważyłaby się zaatakować Krym, to nieuchronnie spotka się to z rosyjskim odwetem „z użyciem wszelkiego rodzaju broni”.

W sobotę Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji, a obecnie zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, zamieścił wpis na Twitterze. Ostrzegł w nim władze Ukrainy, by nie próbowały próbować zbrojnie odzyskać anektowanego przez Rosję Krymu.

„Prawo międzynarodowe respektuje wolę ludu. Krym to Rosja. Zaatakowanie Krymu oznacza zaatakowanie Rosji i eskalację konfliktu” – napisał Miedwiediew.

Ukraiński gang narkomanów musi zrozumieć, że takie ataki spotkają się z nieuniknionym odwetem z użyciem wszelkiego rodzaju broni” – zagroził były prezydent Rosji.


Przypomnijmy, że parę tygodni temu Miedwiediew ostrzegł Zachód, że porażka Rosji na Ukrainie może doprowadzić do wojny nuklearnej.

Przeczytaj: Miedwiediew: Obrona Ukrainy nie uratuje zniedołężniałego Starego Świata przed zemstą

Czytaj także: Orbán: w razie sukcesu rosyjskiej ofensywy kraje NATO będą musiały zdecydować, czy wysłać żołnierzy na Ukrainę

Jak pisaliśmy, w piątek Stany Zjednoczone ogłosiły nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy w wysokości 2,175 mld dolarów. Obejmuje m.in. 250 systemów przeciwpancernych Javelin, amunicję artyleryjską kal. 155 mm, 190 ciężkich karabinów maszynowych z amunicją, a także pociski rakietowe do systemów HIMARS – zarówno zwykłe, jak i dalekiego zasięgu, według informacji Pentagonu. Na liście znajdują się też m.in. dwa przeciwlotnicze systemy rakietowe średniego zasięgu HAWK, 4 radary rozpoznania powietrznego, 20 radarów przeciwartyleryjskich oraz pociski dalekiego zasięgu (GLSDB) o zasięgu 150 kilometrów.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply