Premier Włoch Giorgia Meloni w trakcie środowej wizyty w Polsce wyraziła publicznie poparcie dla rządu Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach.

W środę w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z premier Włoch Giorgią Meloni. Wspólne rozmowy dotyczyły głównie bezpieczeństwa w Europie.

“Wkrótce w Wilnie odbędzie się szczyt NATO. Tam Polska i Włochy mają również bardzo podobne – żeby nie powiedzieć identyczne – stanowiska dotyczące tego, aby dać Ukrainie jak najmocniejsze gwarancje bezpieczeństwa” – powiedział Mateusz Morawiecki.

W trakcie spotkania premier Włoch Giorgia Meloni w trakcie środowej wizyty w Polsce wyraziła publicznie poparcie dla rządu Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach.

“Nam bardzo zależy, jest wręcz kwestią podstawową, aby i PiS i premier Mateusz Morawiecki dalej stali na czele tego kraju, ponieważ jest to w dobrym interesie nie tylko naszej rodziny politycznej, ale też w interesie całej Europy” – powiedziała Meloni.

Zobacz też: Giorgia Meloni nie jest tak radykalna, jak ją malują

Przypomnijmy, aby  wpłynąć na Polskę i Węgry w sprawie relokacji imigrantów, przewodniczący Rady UE Charles Michel zasugerował Meloni, aby spróbowała dalszych trójstronnych negocjacji w sprawie złagodzenia sprawy migracyjnej.

„Próbowałem mediować do końca”, wyjaśniła Meloni. „Nigdy nie zawiodłam się na tych, którzy bronią interesów swoich narodów. Pytanie zadane przez Polaków i Węgrów nie jest pytaniem peregrynacyjnym. To dwa kraje, które najbardziej opiekują się uchodźcami z Ukrainy. Robią to przy pomocy środków unijnych, które są niewystarczające” – wyjaśniła. „Ich stanowisko nie dotyczy wymiaru zewnętrznego, który jest włoskim priorytetem i jedynym sposobem radzenia sobie z migracją” – dodała.

Kresy.pl/Kancelaria Premiera/Euractiv

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kasper1
    Kasper1 :

    „Nam bardzo zależy, jest wręcz kwestią podstawową, aby i PiS i premier Mateusz Morawiecki dalej stali na czele tego kraju, ponieważ jest to w dobrym interesie nie tylko naszej rodziny politycznej, ale też w interesie całej Europy” – powiedziała Meloni.” – skoro “im” bardzo zależy i jest kwestią wręcz podstawową aby i PiS i krzywomordy Pinokio stali na czele “tego” kraju to niech pier……ta Meloni postawi ich na czele Włoch i niech tam sobie nadal kradną.