Według doniesień mediów, prezydent Trump miał bronić rosyjskich racji dotyczących aneksji Krymu podczas spotkania G7.

Portal BuzzFeed podał, powołując się na dwa anonimowe źródła w dyplomacji, że Trump miał powiedzieć światowym przywódcom podczas szczytu G7, iż Krym jest częścią Rosji, ponieważ większość ludności mówi tam w języku rosyjskim. Trump miał przy tym pytać dlaczego światowi przywódcy stanęli po stronie Ukrainy.

Jedno ze źródeł cytuje rzekome słowa Trumpa, który miał stwierdzić, że Ukraina jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów na świecie.

CZYTAJ TAKŻE: Trump: Rosja powinna dołączyć do G7 [+VIDEO]

Biały Dom nie skomentował doniesień o słowach Trumpa – podał portal The Hill.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

O sprawie piszą również ukraińskie media, w tym m. in. portal zaxid.net, czy też vgolos.com.ua.

Kresy.pl / thehill.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz