Według nieoficjalnych ustaleń stacji RMF FM, Frans Timmermans nie zostanie szefem Komisji Europejskiej.

Stacja powołuje się na rozmowę swojej brukselskiej korespondentki z wysokim rangą przedstawicielem Europejskiej Partii Ludowej. Frakcja ta stoi na stanowisku, że nowy szef Komisji Europejskiej musi wywodzić się z jej grona. Polityk ten powiedział, że kandydatura Fransa Timmermansa, obecnie wiceszefa KE jest nie do przyjęcia dla krajów Europy Wschodniej.

Nie zostanie on przeforsowany wbrew Europie Wschodniej, a zwłaszcza wbrew Polsce” – podaje RMF.

Decyzja o wyborze szefa Komisji Europejskiej zostanie podjęta większością głosów. RMF zaznacza, że słowa ważnego polityka EPL oznaczają, że „w sprawie Timmermannsa, który jest dla Polski nie do przyjęcia, nikt nie zamierza przegłosowywać Warszawy”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, Timmermans, jako wiceszef KE zapowiedział, że będzie wspierał w kampanii wyborczej do Europarlamentu dwie polskie partie – „Wiosnę” Roberta Biedronia i SLD.

Czytaj także: Timmermans zapowiada walkę o obalenie władz Polski i Węgier

Rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz