Według ukraińskim mediów obrona powietrzna tego kraju została wzmocniona przez polskie przeciwlotnicze działa samobieżne ZSU-23-4 Biała.

Jak poinformował w sobotę portal Militarnyj, obrona powietrzna tego kraju została wzmocniona przez polskie przeciwlotnicze działa samobieżne ZSU-23-4 Biała. Zdjęcie z tą instalacją, która ma charakterystyczny polski kamuflaż, pojawiło się na portalu społecznościowym.

Biała ma zainstalowane noktowizory dla dowódcy i kierowcy, a załoga została zredukowana do trzech osób. Według ukraińskim mediów jest prawdopodobne, że Polska zaczęła przekazywać Ukrainie początkowo niezmodernizowane ZSU-23-4 „Szyłka” jeszcze w 2022 roku.

To nie pierwszy raz gdy w sieci pojawiają się materiały z przekazanym po kryjomu polskim sprzętem wojskowym. Jak informowaliśmy, pod koniec grudnia 2022 roku w serwisie społecznościowym Telegram pojawiło się nagranie, na którym widnieje samobieżny, przeciwlotniczy zestaw rakietowy OSA. Pojazd najwyraźniej posiada malowanie maskujące charakterystyczne dla polskiej armii. Zwrócono na to uwagę w ukraińskich mediach.

Kresy.pl/Mil.in

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz