Były szef MON Antoni Macierewicz powiedział w środę, że „kształt tego co dzieje się między Polską i Izraelem leży po stronie Rosji. Rosja wbija klin, żeby ten konflikt rozognić”.

Macierewicz był pytany w Telewizji Republika o kryzys w relacjach polsko-izraelskich związany z nowelizacją ustawy o IPN, który w dniu dzisiejszym wchodzi w życie. „Nie ma wątpliwości, że w tle tego, że ta rozmowa przybrała agresywny i niesprawiedliwy wobec Polski i Polaków kształt, to jest to inspiracją rosyjską. Wystarczy spojrzeć jak w chwili bieżącej reaguje na to strona rosyjska. Chodzi o agresywne wystąpienie pana Ławrowa, a przecież to państwo, które w Okręgu Królewieckim postawiło wyrzutnie mogące przenosić ładunki nuklearne… To jest rzecz niedopuszczalna, ta agresywna postawa rosyjska, co widzimy również na Bliskim Wschodzie, jak i również teraz w Europie, to dowodzi, że to Rosja jest po stronie inspirującej ten konflikt” – ocenił Macierewicz.

Macierewicz uważa, że Izrael odczuwa rosyjską presję w pobliżu swoich granic. „Nie chcę mówić o sprawach wewnętrznych Izraela, nie znam się na nich, ale jeśli w Syrii stoi armia rosyjska, u wrót Jerozolimy, to ten czynnik oddziałuje na Izrael. W dzisiejszym świecie są trzy główne miejsca konfliktu, gdzie Rosja odgrywa duża rolę – Daleki Wschód i Korea Północna, to Bliski Wschód i bardzo agresywna polityka rosyjska, coraz silniejsze wsparcie dla Asada i flanka wschodnia NATO. To trzy główne miejsca w których Rosja jest coraz bardziej agresywna. Z geopolitycznego punktu widzenia to kształt tego co dzieje się między Polską i Izraelem leży po stronie Rosji. Rosja wbija klin, żeby ten konflikt rozognić”- zaznaczył były szef MON.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Ocenił również, że pomysły powołania Armii Europejskiej oznaczają „wydanie całej Europy w ręce rosyjskie”.

„Polska niepodległość jest ściśle związana z sojuszem ze Stanami Zjednoczonymi. Dla nas to gwarancja, że Rosja nas nie zaatakuje” – stwierdził Macierewicz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polski tytuł dla niepolskich treści

Kresy.pl / Telewizja Republika

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jazmig
  jazmig :

  Bezczelny Putin wydał rozkaz izraelskiej ambasadorce, aby zrobiła karczemną awanturę na rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, potem Netanjahu i innym politykom izraelskim, aby pociągnęli tę awanturę. I jeszcze wkręcił w to Trumpa.

  Kiedy Macierewicz trafi wreszcie do szpitala psychiatrycznego?

 2. zefir
  zefir :

  Odkrywczy Antonio jakby ociupinkę,takie co nieco,przeoczył,że to Izrael może antypolsko Rosję nakręcać,wbijać klina między Polskę i USA,tak by tą namiastkę krasnej armii od wrót Jerozolimy oddalić.Pokornie przyznaję,z wizją Antoniego nie można się równać,on wie najlepiej