Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Policjanci z Otwocka i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali w Józefowie profesjonalne laboratorium służące do produkcji mefedronu.Na terenie posesji zatrzymano 25-letniego obywatela Mołdawii poszukiwanego czerwoną notą Interpolu.
Jak podała policja w poniedziałkowym komunikacie, akcję przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wspólnie z policjantami Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Łodzi CBŚP.
Z ustaleń kryminalnych wynikało, że na jednej z posesji w Józefowie może działać nielegalna fabryka narkotyków. Po wkroczeniu do budynku funkcjonariusze znaleźli kompletne laboratorium przeznaczone do wytwarzania mefedronu.
Prezydent Kuby Miguel Díaz-Canel ostro skrytykował sankcje i ograniczenia dotyczące dostaw ropy na wyspę, prowadzone przez administrację Donalda Trumpa. Podczas obchodów rocznicy wybuchu kubańskiej rewolucji zarzucił Waszyngtonowi szukanie w Hawanie „kozła ofiarnego” za problemy społeczne w Stanach Zjednoczonych.
Prezydent Kuby Miguel Díaz-Canel oskarżył w niedzielę administrację Donalda Trumpa o prowadzenie wobec jego kraju polityki „politycznego ludobójstwa”. Wystąpienie wygłosił podczas państwowych uroczystości w Pinar del Río.
Kubański przywódca potępił amerykańskie ograniczenia dotyczące dostaw ropy oraz zaostrzone sankcje. Odniósł się także do niedawnego raportu Departamentu Stanu USA, w którym Kubę oskarżono o infiltrację amerykańskich władz i wspieranie „bezprecedensowej fali lewicowego terroryzmu na amerykańskiej ziemi”.
Ukraińska grupa e-commerce Rozetka otrzymała 25 mln euro długoterminowego kredytu od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Część finansowania ma wesprzeć działalność i dalszy rozwój firmy w Polsce. Komentatorzy ostrzegają, że wspierana przez europejskie instytucje ekspansja może zagrozić polskim przedsiębiorcom.
Jak podał w maju „Kyiv Post”, EBOR zatwierdził finansowanie dla grupy Rozetka, jednego z największych ukraińskich podmiotów działających w handlu internetowym. Kredyt ma zapewnić firmie kapitał obrotowy oraz umożliwić inwestycje na Ukrainie i w Polsce. W piątek na sprawę zwróciła uwagę dziennikarka Aleksandra Fedorska.
Finansowanie zostało podzielone na dwie części. 20 mln euro przewidziano dla ukraińskiej spółki Rozetka.UA, natomiast 5 mln euro ma otrzymać działająca w Polsce Rozetka EU. Z całej kwoty 10 mln euro przeznaczono na bieżące potrzeby operacyjne grupy, a pozostałe 15 mln euro może zostać wykorzystane na zwiększenie płynności oraz inwestycje kapitałowe w obu państwach.
Rumuńskie siły powietrzne zestrzeliły w sobotę rano kolejnego drona, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju w pobliżu granicy z Ukrainą. Maszynę zwalczył ten sam pilot, który dzień wcześniej strącił drona nad okręgiem Buzău. W obu akcjach uczestniczył ten sam F-16 oraz ten sam drugi członek załogi.
Rumuńskie Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w sobotę, 25 lipca, o godz. 8:22 wojskowe systemy radiolokacyjne wykryły bezzałogowiec, który bez zezwolenia wtargnął w przestrzeń powietrzną Rumunii w rejonie granicy z Ukrainą.
Do przechwycenia celu skierowano dwa myśliwce F-16 Fighting Falcon pełniące dyżur w ramach misji ochrony przestrzeni powietrznej. Piloci przeprowadzili procedury identyfikacji i neutralizacji, po czym dron został bezpiecznie zestrzelony nad niezamieszkanym terenem w pobliżu granicy.
Brazylia odmówiła wiz dwóm urzędnikom administracji prezydenta USA Donalda Trumpa, którzy planowali wizytę w kraju przed październikowymi wyborami prezydenckimi – podała agencja Reuters, powołując się na dwóch brazylijskich urzędników znających sprawę. (więcej…)
Niemiecki minister spraw wewnętrznych Alexander Dobrindt ocenił, że wszystko wskazuje na islamistyczne podłoże ataku przeprowadzonego podczas wydarzenia LGBT w Berlinie. Zginęła jedna kobieta, a 29 osób zostało rannych. Policja poszukuje 21-letniego Abdula B.
Niemiecki minister spraw wewnętrznych Alexander Dobrindt poinformował w niedzielę w Berlinie, że dotychczasowe ustalenia wskazują na terrorystyczny charakter ataku oraz jego islamistyczne podłoże. Do zdarzenia doszło podczas Parady Równości w niemieckiej stolicy.
Według przekazanych przez ministra danych w wyniku ataku zginęła jedna kobieta, a 29 osób odniosło obrażenia. Część poszkodowanych znajduje się w bardzo ciężkim stanie. Wcześniejsze doniesienia mówiły o kilkunastu rannych.
O i na to czekałem, brawo Antoni od razu widać żeś odpowiednim człowiekiem do MON.
Antoni wsadza do MON 20 letnich jankesów. To dobry minister z punktu widzenia zdrajców. Ten lewak z lat KOR został rozszyfrowany już dawno temu:
https://www.youtube.com/watch?v=z3JuLJVURcA
Merytorycznie on ma rację, PO chciało kupić przestarzały złom za horrendalną cenę. Ale zobaczymy, jak długo pozostanie przy tej decyzji lub na stanowisku ministra.
Trotylewiczowi chodziło chyba o to, że zakup nie jest dostatecznie ekspresowy.
Rozdzielenie systemu na Wisłę (o której mowa) i Narew służyło tylko zwiększeniu kosztów. .. to kolejny przykład tego jak bardzo Maciarewicz jest w Monie potrzebny. Tam trzeba przypalac rozrzazonym zelazem. ..