W spotkaniu, które miało miejsce w Ministerstwie Obrony Narodowej uczestniczył również Przewodniczący Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej, poseł Michał Dworczyk.

Po spotkaniu z delegacją ukriańskich parlamentarzystów Macierewicz powiedział: Nasza dzisiejsza rozmowa była poświęcona współpracy kulturowej, gospodarczej i politycznej. We wszystkich dziedzinach ta współpraca rozwija się bardzo dobrze. (…) Mamy wspólne doświadczenia tragiczne, ale mamy też wspaniałe doświadczenia, i to one nas łączą. Liczę na to, że przezwyciężenie złej przeszłości pozwoli na potwierdzenie współdziałania i współpracy polsko – ukraińskiej tak potrzebnej wobec agresji rosyjskiej zagrażającej całej Europie.Antoni Macierewicz wyraził wdzięczność za projekt dotyczący przygotowania cyklicznego, polskiego programu, który ma być emitowany w telewizji ukraińskiej. Minister zazanczył: To dobry przykład rozwoju naszej współpracy i za niego bardzo dziękuję.

CZYTAJ TAKŻE:
Dworczyk: Polityka historyczna Ukraińców jest nie do zaakceptowania dla PiS

Szef MON oświadczył także: Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Podczas ostatniego spotkania ministrów obrony mieliśmy okazję rozmawiać na temat Ukrainy. Jak Państwo wiecie, sekretarz obrony J.Mattis jednoznacznie wypowiedział się w sprawie konieczności przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy, Gruzji, wszystkich tych krajów, które padły ofiarą agresji ze strony rosyjskiej. Macierewicz wyraził również nadzieję na rozszerzenie współpracy wojskowej z Ukrainą.

kresy.pl / mon.gov.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaremaw :

    Ale ten macierewicz bredzi.Współpraca kulturowa – brak jakiejkolwiek pomocy ze strony ukrainy na rzecz Polaków tam mieszkających, za to Polska przeznacza miliony na ukraińską kulturę w Polsce.
    Polityczna- wszyscy wiedzą jaki cel przyświeca ukraińskim politykom,sępić od wszystkich narodów ile wlezie, traka studnia bez dna no i wielbienie zbrodniarzy jako precedens na skalę światową. Gospodarcza-embargo na wiele towarów z Polski. Macierewicz chyba sam nie wierzy w to co mówi albo brakuje mu wiedzy na poziomie przedszkolaka( proszę przedszkolaków o wybaczenie).

  2. azar :

    Czyżby Antek psychiczny jest głównym decydentem PiSowskiej polityki??? Jarek się przebudził bo w końcu już sam nie wytrzymuje tego jak mu się banderowcy odwdzięczają a tu Macierewicz z szafy wychodzi ze swoją pro-banderowskim nastawieniem. Kolejne miliony właśnie nasze idą na pomoc upadłej UPAinie i co??? I gdzie tu wasze słowa PiSdzielce o krytyce polityki ukraińskiej????
    PiS=PO,N=uPa i pedał bandera!!!!!