W spotkaniu, które miało miejsce w Ministerstwie Obrony Narodowej uczestniczył również Przewodniczący Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej, poseł Michał Dworczyk.

Po spotkaniu z delegacją ukriańskich parlamentarzystów Macierewicz powiedział: Nasza dzisiejsza rozmowa była poświęcona współpracy kulturowej, gospodarczej i politycznej. We wszystkich dziedzinach ta współpraca rozwija się bardzo dobrze. (…) Mamy wspólne doświadczenia tragiczne, ale mamy też wspaniałe doświadczenia, i to one nas łączą. Liczę na to, że przezwyciężenie złej przeszłości pozwoli na potwierdzenie współdziałania i współpracy polsko – ukraińskiej tak potrzebnej wobec agresji rosyjskiej zagrażającej całej Europie.

Antoni Macierewicz wyraził wdzięczność za projekt dotyczący przygotowania cyklicznego, polskiego programu, który ma być emitowany w telewizji ukraińskiej. Minister zazanczył: To dobry przykład rozwoju naszej współpracy i za niego bardzo dziękuję.

CZYTAJ TAKŻE:
Dworczyk: Polityka historyczna Ukraińców jest nie do zaakceptowania dla PiS

Szef MON oświadczył także: Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Podczas ostatniego spotkania ministrów obrony mieliśmy okazję rozmawiać na temat Ukrainy. Jak Państwo wiecie, sekretarz obrony J.Mattis jednoznacznie wypowiedział się w sprawie konieczności przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy, Gruzji, wszystkich tych krajów, które padły ofiarą agresji ze strony rosyjskiej. Macierewicz wyraził również nadzieję na rozszerzenie współpracy wojskowej z Ukrainą.

kresy.pl / mon.gov.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jaremaw
  jaremaw :

  Ale ten macierewicz bredzi.Współpraca kulturowa – brak jakiejkolwiek pomocy ze strony ukrainy na rzecz Polaków tam mieszkających, za to Polska przeznacza miliony na ukraińską kulturę w Polsce.
  Polityczna- wszyscy wiedzą jaki cel przyświeca ukraińskim politykom,sępić od wszystkich narodów ile wlezie, traka studnia bez dna no i wielbienie zbrodniarzy jako precedens na skalę światową. Gospodarcza-embargo na wiele towarów z Polski. Macierewicz chyba sam nie wierzy w to co mówi albo brakuje mu wiedzy na poziomie przedszkolaka( proszę przedszkolaków o wybaczenie).

 2. azar
  azar :

  Czyżby Antek psychiczny jest głównym decydentem PiSowskiej polityki??? Jarek się przebudził bo w końcu już sam nie wytrzymuje tego jak mu się banderowcy odwdzięczają a tu Macierewicz z szafy wychodzi ze swoją pro-banderowskim nastawieniem. Kolejne miliony właśnie nasze idą na pomoc upadłej UPAinie i co??? I gdzie tu wasze słowa PiSdzielce o krytyce polityki ukraińskiej????
  PiS=PO,N=uPa i pedał bandera!!!!!