MSZ: Polska przeznaczyła ponad 30 mln złotych na współpracę rozwojową z Ukrainą

Ministerstwo poinformowało o tym w podsumowaniu wizyty wiceminister tego resortu Joanny Wroneckiej na Ukrainie.

Wronecka mówiąc o celu wizyty w Kjowie stwierdziła: Celem tej wizyty jest monitorowanie naszych projektów rozwojowych i humanitarnych na Ukrainie. Chcemy przekonać się czy to, co proponujemy naszym partnerom ukraińskim, jest dobrze postrzegane, czy są zadowoleni z tej współpracy, a my przy okazji przekonujemy się o tym, czy pieniądze publiczne są dobrze wydawane.Jak zaznaczyła wiceminister Ukraina jest naszym najważniejszym partnerem we współpracy rozwojowej.CZYTAJ WIĘCEJ:
Polska dała Ukrainie 68 mln euro kredytu na remont dróg

Wiceminister Wronecka zaznaczyła, że polska pomoc dla Ukrainy koncetruje się na wzmacnianiu kapitału ludzkiego, decentralizacji i przedsiębiorczości.

W komunikacie MSZ poinfomował, że wiceminister Wronecka spotkała się w Kijowie z Ołeną Zerkal, zastępcą szefa MSZ Ukrainy ds. integracji europejskiej. Wronecka miała potwierdzić chęć dalszej ścisłej współpracy z rządem ukraińskim na rzecz udanej transformacji kraju. Tematami rozmów było również wsparcie przez Polskę procesu decentralizacji na Ukrainie i reformy samorządowej.

kresy.pl / wpolityce.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaremaw :

    No i znowu pieniądze Polskiego podatnika zmarnowane, a jaką wdzięcznośc okazują nam za to ukraińcy to dowiadujemy się kilka razy dziennie.Gdyby tak budżet Polskiego państwa nie dokładał do ukrainy choć przez rok, to i kasy na szczytne cele byłoby więcej i szacunek ze strony ich polityków do Polski byłby większy.Ciekawe czy ktoś sprawdza ile z naszych pieniędzy idzie w łapy ukraińskich oligarchów i innych cwaniaków?

  2. jaro7 :

    „Chcemy przekonać się czy to, co proponujemy naszym partnerom ukraińskim, jest dobrze postrzegane, czy są zadowoleni z tej współpracy”kolejna włazidupa rzadowa,ona pojechała dowiedziec się czy banderowcy sa zadowoleni że my dajemy i pomoc.W tym rzadzie jedno głupsze od drugiego.