Według Ukraińców, Rosjanie zastosowali nowy rodzaj szkodliwego oprogramowania.

Oleksandr Tkaczuk, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, oświadczył, że rosyjskie służby przeprowadziły 15 lutego ataki hakerskie, na tzw. infrastrukturę krytyczną na Ukrainie. Według Tkaczuka przebieg ataku wskazuje na zastosowanie nowego rodzaju wirusa. Ich autorami mieli być twórcy wcześniejszego wirusa „BlackEnergy”. Władze w Kijowie uważają, że tamtem wirus został użyty do przeprowadzenia ataków na ukraińską infrastrukturę energetyczną w grudniu 2015 roku, a także w ubiegłym roku na resorty obrony i finansów. Tkaczuk dodał: Rosyjscy hakerzy stają się ważnym narzędziem agresji wobec naszego kraju.CZYTAJ TAKŻE:
Rosyjscy hakerzy próbowali włamać się do komputerów polskiego MSZ?

Ostatnie ataki zostały przeprowadzone z wykorzystaniem programu „Telebots”, który poprzez infekujcję komputerów, pozwolił przejąć kontrolę nad ukraińską infrastrukturą.

Wcześniej Rosja wielokrotnie zaprzeczała prowadzenia „cyberwojny” przeciw Ukrainie.

kresy.pl / polsatnews.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz