Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko  stwierdził, że Polacy, Litwini i Łotysze przyjeżdżają na Białoruś, aby kupić sól.

„Otworzyliśmy dla nich granicę przed katolicką Wielkanocą, a Radunica (wiosenne zaduszki – red.) za kilka dni. Niech ludzie przyjeżdżają z Polski, Litwy, Łotwy, aby jak zawsze odwiedzić groby bliskich” – powiedział Łukaszenko do mieszkańców rejonu czeczerskiego

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8199.32 PLN    (37.26%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Zgodziłem się na ruch bezwizowy, ale oni nie puszczają swoich ludzi na Białoruś. Dlaczego? Dlatego, że ludzie do nas przyjeżdżają i kupują sól. U nich nie ma soli. Wielki, bogaty Zachód, a soli nie ma!” – stwierdził białoruski przywódca. „I żeby ludzie nie mówili, że Białorusini żyją normalnie, po prostu ich nie wypuszczają. To wszystko demokracja!” – dodał. 

„Dzięki Bogu, że mamy dyktaturę” – powiedział Łukaszenko – „Wszyscy mnie tak krytykowali: dyktatura, dyktatura. Ale za to jest porządek. Gdyby nie było dyktatury, ludzie chodziliby nadzy”.

Jak informowaliśmy, Aleksandr Łukaszenko pod koniec zeszłego tygodnia podczas wizyty w cerkwi Przemienienia Pańskiego w rodzimym Kopysie (rejon orszański) wezwał sąsiednie kraje do zachowania pokoju i życia w harmonii. Jak stwierdził obywatele sąsiednich państw – Polski, Litwy, Łotwy i Ukrainy – stoją na granicy i proszą, aby wpuścić ich na Białoruś.

„Zobaczcie, co się dzieje z sąsiednią Litwą i Łotwą, Polakami. Nie mówię w tym przypadku o Ukrainie. Byli tacy szczęśliwi, weseli. Żyli w 'bogatym’ świecie, mieli wszystko. A gdzie są dzisiaj? Stoją wzdłuż granicy i proszą nas o wpuszczenie ich na Białoruś. Choćby kaszę gryczaną kupić. Dobre kasze – ale bez soli, o sól nas proszą” – mówił Łukaszenko.

Przypomniał też, że Białoruś zezwalała na wjazd obcokrajowcom, a obywatelom Litwy i Łotwy zaoferowała przez miesiąc ruch „bezwizowy”.

CZYTAJ TAKŻE: Białoruś otworzyła ruch bezwizowy dla Litwy i Łotwy

Kresy.pl / belta.by

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz