Jest wiele modeli rozwoju epidemii w Polsce. Te, które dostaję z renomowanych zespołów badawczych, mówią, że szczyt zachorowań może nastąpić jesienią – oświadczył w piątek na antenie Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że w Polsce nadal widać tendencję wzrostową epidemii COVID-19. Zaznaczył, ze jest ona wolniejsza niż wcześniej przewidywano. Oświadczył, że jesienią może nastąpić w Polsce szczyt zakażeń koronawirusem. „Jest wiele modeli rozwoju epidemii w Polsce. Te, które dostaję z renomowanych zespołów badawczych, mówią, że szczyt zachorowań może nastąpić jesienią” – cytuje piątkową wypowiedź ministra Polska Agencja Prasowa (PAP).

Minister zwrócił uwagę, że istnieje wiele modeli rozwoju epidemii. „Każda grupa badawcza, która taki model tworzy, przyjmuje inne założenia. Niestety to jest podobne do prognozowania pogody, czyli prognozowania przebiegu bardzo skomplikowanego procesu z małą ilością danych. I prognozy mówią o tym, że poprzez izolację przesuwamy szczyt zachorowań coraz dalej. Teraz coraz częściej mówi się o jesieni: wrześniu, październiku, listopadzie” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Są oczywiście prognozy, które mówią o tym, że ten szczyt zachorowań będzie wcześniej, ale te, które dostaję z dosyć renomowanych zespołów badawczych, mówią o tym późniejszym szczycie. I prawdopodobnie będzie nam towarzyszyła ta pandemia. Miejmy nadzieję, że dzięki zasadom dystansu społecznego, noszeniu maseczek na ulicy, te wzrosty będą powolne” – powiedział szef resortu zdrowia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Od 20 kwietnia złagodzonych zostało część obostrzeń wprowadzonych w Polsce w związku z epidemią koronawirusa.

Jak pisaliśmy, rząd rozważa także przywrócenie małego ruchu granicznego bez kwarantanny. Trwają także rozmowy na temat wznowienia działalności galerii handlowych.

W sobotę rząd zapowiedział także „odmrażanie” sportu.

pap / rmf24.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz