Łotwa zaczęła wysyłać na Ukrainę skonfiskowane samochody pijanych kierowców – przekazała w czwartek agencja prasowa Reuters.

Jak przekazała w środę agencja prasowa Reuters, Łotwa zaczęła wysyłać na Ukrainę skonfiskowane samochody pijanych kierowców. W środę w burzy śnieżnej siedem samochodów wjechało na przyczepę i wyjechało z parkingu państwowego, kierując się na Ukrainę.

Zobacz też: Zlikwidowano polską szkołę na Łotwie – pozostałe polskie placówki czeka depolonizacja

W kraju bałtyckim zamieszkałym przez 1,9 miliona mieszkańców w ciągu dwóch miesięcy odebrano 200 samochodów kierowcom, u których stwierdzono poziom alkoholu we krwi powyżej 0,15%.

„To naprawdę bardzo przerażające, gdy zdajesz sobie sprawę, ile samochodów jeździ z pijanymi kierowcami” – powiedział Reinis Poznaks, założyciel organizacji pozarządowej znanej jako Twitter Convoy, której rząd zlecił dostarczenie pojazdów na Ukrainę.

Łotewski minister finansów Arvils Aseradens powiedział, że sukces organizacji pozarządowej zainspirował rząd do zaprzestania prób licytacji pojazdów: „Powiedzieliśmy, cóż, możesz wziąć te samochody”.

„Jesteśmy gotowi zrobić praktycznie wszystko, aby wesprzeć Ukraińców.

W sobotę w wywiadzie dla gazety Spiegel, premier Łotwy Krisjanis Karins przekonywał, że kraje zachodnie zaczną dostarczać samoloty bojowe na Ukrainę i jest to tylko kwestia czasu.

„Gdybyśmy je mieli, dostarczylibyśmy je również. Dostawa samolotów bojowych to tylko kwestia czasu. Nie widzę powodu, dla którego Zachód nie powinien dostarczać myśliwców. Jeśli Ukraińcy potrzebują myślwiców, powinni je zdobyć. Wielokrotnie udowodnili, że szybko uczą się prowadzić nowy sprzęt” – powiedział Karins.

Premier Łotwy powiedział, że wojna powinna zakończyć się zwycięstwem Ukrainy, a zatem porażką Rosji.

„Tak, zwycięstwem niektórych jest porażka innych. To, jak to będzie wyglądać na to zwycięstwo, zadecydują sami Ukraińcy. Naszym zadaniem jest pomóc im osiągnąć swoje cele. Wszyscy mają swoje własne. Z pociskami Stinger, samobieżnymi haubicami, helikopterami, mundurami i lekami. Gdybyśmy mieli czołgi, dostarczylibyśmy je”- powiedział.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply