„Jaka będzie akcja przeciwko nam, taka będzie reakcja z naszej strony. Nie zrezygnujemy z naszej akcji” – powiedział lider rosyjskiej grupy motocyklistów, która zamierza przejechać przez Polskę do Berlina w celu uczczenia rocznicy zwycięstwa Sowietów nad III Rzeszą. Skomentował on w ten sposób zapowiedzi protestów przeciwko rajdowi.

„To nie do nich jedziemy w gości, naszym punktem docelowym jest Berlin. Jaka będzie akcja przeciwko nam, taka będzie reakcja z naszej strony. Nie zrezygnujemy z naszej akcji” – powiedział Radiu Polsza (rosyjskojęzycznej sekcji Polskiego Radia) Aleksander Załdostanow, lider grupy „Nocne Wilki”. „Nasza organizacja ma własne przekonania i własne wartości. Nigdy ich się nie wyrzeknie. Jedną z nich jest dla nas oczywiście pamięć o zwycięstwie w II wojnie. Dlatego będziemy po prostu robić swoje. Niech nam nie przeszkadzają” – dodaje Załdostanow.

Znany z wyraźnych proputinowskich sympatii rosyjski gang motocyklowy Nocne Wilki organizuje rajd w ramach obchodów 70. rocznicy zwycięstwa ZSRS nad Niemcami. Jego trasa prowadzi m.in. przez terytorium Polski. Na Facebooku powstała grupa „Nie dla przejazdu bandytów z Rosji przez Polskę”, której inicjatorzy chcą zablokować wjazd rosyjskich motocyklistów do Polski lub znacznie utrudnić im przejazd przez nasz kraj.

Czytaj także: Nocne Wilki chcą przejechać przez Polskę

Fakt.pl / Kresy.pl

20 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. rudy
  rudy :

  Gang, banda, grupa, za nic polskie media nie nazwą to czym jest – klubem motocyklowym. Użycie innych słów to jest manipulacja informacyjna dążąca do wzbudzenia określonych emocji. Z takimi nazwami dobrze widać, jakie emocje chcą zbudzić polskie media. Prawdę mówił jeden komentującym: dzisiaj może podziękujemy za ewakuowanie z bombardowanego przez Saudyjczyków (z wielką pomocą i błogosławieństwem naszych przyjaciół z USA), a jutro dalej będziemy sypać śmiecia na Rosję”.

  • jan_de
   jan_de :

   Słusznie, ale jakie stąd wnioski płyną, P. Rudy? Może to jest „celowy zabieg” tzw. „moskiewskiej agentury”, która w ten sposób chce doprowadzić do PROWOKACJI? Bo jakiż patriota pozwoliłby, aby jakieś „RUSKIE GANGI” panoszyły się w jego Ojczyźnie? Któż wówczas nie stanie do obrony polskiej godności? I może właśnie tej „ruskiej agenturze” o to właśnie chodzi, by „ruscy” motocykliści – w trakcie ich przejazdu przez Polskę – byli atakowani przez „polskich patriotów”? I dlatego nie nazywa ich klubem motocyklowym, a gangiem właśnie… W oczach tejże „agentury”, skompromitujemy się wówczas na całym świecie, a przysłowiowa „polska gościnność”, odejdzie na zawsze do lamusa… Putinowi MUSI przecież zależeć, na takim właśnie przebiegu wydarzeń… Wniosek stąd prosty… „Ruska agentura” usadowiła się wśród „gwiazd” i „gwiazdeczek” naszego dziennikarstwa, ale także i wśród politykierów partii nie tylko rządzącej, ale i partii opozycyjnych – o czym już wielokrotnie mogliśmy się przekonać… I PROWOKUJE, doprowadzając do działań, ruchów i zdarzeń, które mają osamotnić i osłabić Polskę i uczynić ją krajem słabym, nieprzewidywalnym i podzielonym – wstrząsanym wewnętrznymi konfliktami… Tak, „nasza” klasa polityczna, „nasze” media nie dbają o interesy Kraju.. Może to być skutkiem , albo ich agenturalności, albo ewentualnie… efektem ich …głupoty… Innego wyjaśnienia nie widzę, bo nawet nienawiść do „ruskich”, nikogo od myślenia zwolnić nie może…

 2. zan
  zan :

  No, a tak na poważnie….czy jacyś mędrcy (np, z GP) stworzyli teorie, że to nie motocykliści a komandosi? Zajmą kawał autostrady, na tym wylądują transportowce i już. Powtórzy się wariant z euro 2012 gdy rosyjscy kibice byli podejrzewani o chcęć podbicia Polski jako przebrany Specnaz. Autorzy tych rewelacji nie zapadli się pod ziemię ze wstydu. Oni nadal PŁODZĄ. Przy czym słowo „płód” należy traktować jak zdeformowane szkaradziejstwo w słoiku z formaliną w jakimś strasznym miejscu. Płody. Obrzydliwe, śliskie, oddychające miarowo, dzieci ciemności. Dzieci zła.

 3. leo69
  leo69 :

  ” zwycięstwo Sowietów nad III Rzeszą ” Autor artykułu = dureń, kanalia i gnida plująca na pamięć
  poległych milionów żołnierzy wszystkich narodów , walczących z faszyzmem w czasie II WW.
  Taka sama gnida jak ci wszyscy kolaboranci Hitlera , prawdziwi i mentalni , którzy w imię chwilowych politycznych koneksji , najchętniej nie obchodzili by rocznicy ZWYCIĘSTWA nad niemieckim, włoskim, i japońskim faszyzmem.

 4. ostoja
  ostoja :

  Mam nadzieję że w końcu jakoś przejadą przez nasz kochany kraj ! Pamiętajmy że co roku przez Rosje jedzie też Rajd Katyński i jak dojdzie do jakiegoś zamachu czy innego zdarzenia to mamy pozamiatane przez tych „polskich” organizatorów tych protestów!! Ciekawe że podobno najwięcej drą ryje i robią zadymę w internecie potomkowie popłuczyn banderoskich po akcji Wisła …

 5. ukrozol
  ukrozol :

  Gwoli prawdy, to ten facet nikomu się nie odgraża, tak jak to jest powiedziane w tytule, ale odpowiada na pogróżki ze strony polskiej. Ten portal pod wpływem formowanych przez banderowską agenturę zarzutów o prorosyjskość zaczyna mieć jakiś kompleks i czasem usiłuje za wszelką cenę udowodnić, że nie jest wielbłądem. Cała sprawa została rozdmuchana przez polskojęzyczne media probanderowskie a skończy się tak, że motocykliści i tak przejadą, tylko, że przez tych kilkaset kilometrów będzie ich musiała konwojować polska policja na koszt polskiego podatnika.

 6. szczurek
  szczurek :

  Dziś na stronie wp.pl pojawił się wywiad z Panem Kowalem i wiecie co na 1909 wpisów może kilka procent jest przeciwnych. Hym o co chodzi ,znów próbują nam mówić że ci motocykliści to zło.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Pawel-Kowal-przejazd-Nocnych-Wilkow-to-symboliczna-przemoc-od-ktorej-zaczyna-sie-realna-przemoc,wid,17444893,wiadomosc.html——————————————————————————————————————————————-Cytuję parę wpisów. Będą jaja jak nasi motocykliści przyłączą się do tego przejazdu i będą razem z Rosjanami jechać do Berlina :
  1 cytat – Panie Kowal jest pan banderowskim podżegaczem działającym na szkodę Polski. Nocne wilki już od kilku lat przyjeżdźają na różne zloty do Polski.A Polacy jeżdżą do Rosji i są mile przyjmowani.A takie stacje jak TVN,POLSAT liczą na tanią sensacie,dlaczego nie mówią o ustawie przyjętej przez ukraiński parlament wychwalającą UPA

  2 cytat – Kowal jesteś po prostu głupi nasze Polskie kluby jak Tabun,Orzeł biały,KARDAN,NIEDZWIEDZE PÓŁNOCY jest ich sporo są zaprzyjaźnione z wilkami.Wilki już dawno do nas przyjeżdźają na imprezy czy zloty. A sianie banderowskiej propagandy jest antypolskie

  3 cytat – No to niech jadą , niech nasi motocykliści też do nich dołączą i niech JADA DO BERLINA !! niech obchodzą 70 rocznice zwycięstwa nad Niemcami !! nadać temu rocznicowy charakter.. z drugiej strony niech dojadą Francuzi, Anglicy i Amerykanie i niech pokolenie urodzone po wojnie odda hołd TYM CO POLEGLI w II WOJNIE o tym co przeszli fronty bo to godne i sprawiedliwe.. Stawianie oporu co do przejazdu motocyklistów to głupota i podjudzanie do wojny i nienawiści.. Niech uroczyście przejadą a na granicy nasi do nich dołącza i razem niech jadą.. zabezpieczyć tylko przejazd i zaopatrzenie.. Obchodzenie zwycięstwa z Amerykanami i Anglikami tymi co nas sprzedali ,zdradzili nie uchodzi.. Wszyscy razem Rosja, Polska,Ameryka,Anglia, Francja, (inne kraje też co walczyły przeciwko Niemcom i nie były ich sojusznikami).. to DOBRA MANIFESTACJA POKOJU W EUROPIE !! Dość podżegania do wojny i siania nienawiści.. są rachunki krzywd – i żądanie odszkodowań albo liczenie wnuków, co pracować im sie nie chce, na odszkodowania po dziadkach ..jest już nie na miejscu.. Pora na uczciwą pracę a nie odcinanie kuponów od przeszłości.. 70 LAT pokoju w Europie to wielki sukces i to dzieki Rosji !!! sukces okupiony śmiercią i blizną milionów ludzi….doceńmy to, że żyjemy w pokoju bez bomb lecących na głowy !! a to ,że od 1989 ponoć nasze władze sprzały nas jak niewolników i rozkradły majątek, zdewastowały, wysprzedały obcym to nasza tragedia, że daliśmy sie omotać, zaślepić i zaczadzić kadzidłem.. nie wińmy za to Rosji..

  4 cytat – przywitać motocyklistów rosyjskich chlebem i solą. A zakonczyć to panoszenie się krypto UPAinców na terenie Rzeczpospolitej.

  5 cytat – Jest więcej niż pewne że członkowie polskich klubów motocyklowych zatkną biało-czerwone flagi i ruszą wspólnie z Nocnymi Wilkami szlakiem zwycięstwa nad niemiecką, faszystowską III Rzeszą. Polscy żołnierze z I i II Armii Wojska Polskiego wspólnie z żołnierzami Armii Czerwonej złożyli daninę krwi za zwycięstwo nad niemiecką, faszystowską III Rzeszą. Pamięć o Nich nigdy nie zaginie. 70 rocznica zakończenia II wojny światowej niech się stanie zdrowym impulsem do wskrzeszenia dobrych, przyjacielskich stosunków z Rosją i Rosjanami.