Wg Dmytro Jarosza, lidera tej organizacji: „Prawy Sektor nigdy nie był zwolennikiem wstąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej” – relacjonuje gazeta „Liwyj Bereh”.

Jarosz jest także przeciwny temu, aby rozlokować na terytorium Ukrainy bazy NATO: „oznacza to, że jesteśmy przeciwni wstąpieniu Ukrainy do NATO”.

Głowa organizacji uważa, że „pozwoli to Ukrainie stać się podmiotem stosunków międzynarodowych, a nie przedmiotem geopolitycznej gry”.

Wcześniej Jarosz skrytykował Gwardie Narodową i odmówił rozformowania oddziałów Prawego Sektora.

tsn.ua/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz