Szef Ligi Północnej Matteo Salvini podczas wiecu wypowiedział się przeciw ustawie o nadaniu obywatelstwa niektórym dzieciom imigrantów.

Podczas niedzielnego wiecu w Rzymie lider Ligi Północnej Matteo Salvini krytykował prace nad ustawą, zwaną ius soli, której uchwalenie jest przekładane z powodu z braku poparcia w Senacie.Ustawę ius soli (prawo ziemi), napisaną przez rządzącą centrolewicową Partię Demokratyczną (Partito Democratico), uchwaliła dwa lata temu Izba Deputowanych, jednak prace w Senacie zostały odłożone, ponieważ nie ma tam poparcia niezbędnego do przyjęcia projektu. Włoski rząd chce, aby ustawa została przyjęta jeszcze przez końcem kadencji parlamentu w pierwszym kwartale 2018 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Włochy: rząd chce dawać obywatelstwo dzieciom imigrantów urodzonych we Włoszech

Jeżeli ustawa wejdzie w życie, obywatelstwo Włoch otrzymają urodzone w tym kraju dzieci imigrantów, których przynajmniej jeden rodzic przebywa we Włoszech legalnie od pięciu lat, a także nieletni, którzy trafili do kraju przed ukończeniem 12 lat i mają za sobą przynajmniej pięcioletni cykl szkolny. Według szacunków oznaczałoby to przyznanie obywatelstwa dla 800 tys. dzieci imigrantów mieszkających we Włoszech.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Lider opozycyjnej Ligi Północnej podczas wiecu oświadczył: Obywatelstwo przyznawane jest na zakończenie przebytej drogi, to nie jest prezent wyborczy. Nie uchwalą ius soli dzięki Lidze i wam – tłumaczył Salvini, zwracając bezpośrednio do swych zwolenników na wiecu. Zarzucił lewicowemu rządowi, że „obdarowuje imigrantów obywatelstwem”. Obywatelstwo nie może być prezentem – podkreślił.

Salvini zadeklarował, że jeśli będzie mógł po wyborach powołać rząd, to szeroko otworzy drzwi przed kobietami i dziećmi uciekającymi przed wojną. Ale dla tego, kto nie ucieka przed wojną, potrzebny jest tylko bilet w jedną stronę, by mógł wrócić do swego domu.

Lider Ligi Północnej oświadczył, że wobec migrantów i uchodźców trzeba być solidarnym, ale nie głupim; gościnnym i szczodrym, ale nie głupim. Dla mnie Włochami są nie tylko ci, którzy mają białą skórę, ale także legalni imigranci, którzy mają dobre zamiary i wnoszą wkład w nasze społeczeństwo – tłumaczy Salvini.

Kresy.pl / dziennik.pl

Tagi: , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz