Lider ISIS w Afganistanie nie żyje

Dowodzący strukturami tak zwanego „Państwa Islamskiego” Abu Saad Erhabi w Afganistanie został zabity przez miejscowe służby specjalne.

Abu Saad Erhabi miał zostać wyeliminowany w sobotę wieczorem w ataku agańskich służb specjalnych na kryjówkę ISIS w prowincji Nangarhar na wschodzie Afganistanu. Poinformowała o tym afgańska telewizja 1TV, agencja informacyjna Reuters i rosyjska telewizja RBK. Źródłem była informacja afgańskiej specsłużby Narodowego Dyrektoriatu Bezpieczeństwa.

Jak twierdzi Dyrektoriat wraz z przywódcą ISIS w Afganistanie zlikwidowano dziesięciu innych członków organizacji. Uderzenie zostało przeprowadzone zarówno z ziemi jak i powietrza, a w akcji brali udział także funkcjonariusze bądź żołnierze z innych krajów. Tego samego dnia zaatakowano jeszcze jedno obozowisko ekstremistów. Zniszczono znaczną ilość ciężkiego i lekkiego sprzętu bojowego wykorzystywanego przez dżihadystów, twierdzi Dyrektoriat.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Państwo Islamskie” traci także ostatnie swoje bastiony w Syrii. Ostatnie bojówki ukrywają się na wschodnim brzegu Eufratu na przy granicy z Irakiem. Wcześniej armia syryjska zlikwidowała oddziały dżihadystów operujące na pustyni prowincji Dajr az-Zaur na zachodnim brzegu Eufratu.

Czytaj także: Syria: W irackim nalocie zginęło ok. 45 ważnych członków ISIS

rbc.ru/syriancivilwarmap.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz