Lotnictwo Wielkiej Brytanii wydało komunikat w którym poinformowało o przechwyceniu rosyjskich samolotów nad Morzem Czarnym.

Komunikat o akcji pilotów Królewskich Sił Powietrznych (RAF) ukazał się w sobotę na ich oficjalnej stronie internetowej. „Startując z rumuńskiej bazy lotniczej Mihail Kogalniceanu [myśliwce] Typhoons zareagowały tego ranka (25 sierpnia) na lot rosyjskiego An-26 i Be-12 nad Morzem Czarnym. To trzeci raz w tym tygodniu, gdy samoloty RAF w ramach misji NATO zablokowały prowokacje samolotów rosyjskich i asekurowały Rumunię i sojuszników z NATO” – napisano w komunikacie.

Według komunikatu rosyjskie samoloty były na kursie prowadzącym do naruszenia przestrzeni powietrznej Rumunii. Z tego powodu zostały przechwycone przez Brytyjczyków. Brytyjskie samoloty eskortowały je tak długo, aż Rosjanie nie zwrócili. RAF opublikował na swojej stronie internetowej zdjęcia wykonane w czasie przeprowadzania tej akcji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Agencja informacyjna RIA Nowowsti cytuje komentarz rosyjskiego Ministerstwa Obrony, które twierdzi, że „loty lotnictwa Floty Czarnomorskiej są wykonywane w pełnej zgodności z zasadami międzynarodowymi korzystania z przestrzeni powietrznej”.

Czytaj także: Amerykański samolot zwiadowczy zbliżył się do brzegów Krymu

raf.mod.uk/ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz