W sobotę, z amerykańskiej inicjatywy, odbyła się rozmowa telefoniczna Siergieja Ławrowa z Sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem.

Jak informuje MSZ Rosji: „Rozmówcy wymienili poglądy na temat obecnej sytuacji w Syrii i potwierdzili chęć zacieśnienia współpracy w celu zakończenia konfliktu.”Szef rosyjskiej dyplomacji wyraził zdecydowany sprzeciw wobec ataków sił zbrojnych USA na prorządowe wojska syryjskie, wezwał także do podjęcia konkretnych działań, mających zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości.”

„Ławrow i Tillerson porozumieli się w sprawie kontynuowania dalszych wspólnych zabiegów, dotyczących innych problemów międzynarodowych, w tym konfliktu na Bliskim Wschodzie, Afryce Północnej oraz kryzysu ukraińskiego” – czytamy w oświadczeniu.

Rozmówcy dotknęli również problemu blokady Kataru przez kraje arabskie. Podkreślili oni konieczność przeprowadzenia negocjacji międzynarodowych w celu rozwiązania tego konfliktu. Zapewnili także o chęci podjęcia wspólnych wysiłków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Arabia Saudyjska, a w ślad za nią Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt i Bahrajn, zerwały stosunki dyplomatyczne z Katarem. Oprócz tego Saudyjczycy zawiesili wszelkie połączenia lądowe, morskie i powietrzne z tym krajem. Arabia Saudyjska oświadczyła także, że siły katarskie zostaną wykluczone z koalicji walczącej w wojnie w Jemenie.

CZYTAJ TAKŻE: Trump wezwała Katar do wstrzymania finansowania terroryzmu

Kresy.pl/mid.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz