Szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow, odniósł się w piątek do informacji o planowanym spotkaniu między prezydentem Donaldem Trumpem a przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Ławrow powiedział, że Moskwa uważa planowane spotkanie za „krok w dobrym kierunku”. Jednocześnie wyraził nadzieję, że porozumienie w sprawie północnokoreańskiego programu nuklearnego zostanie osiągnięte oraz zaznaczył, że „konieczne jest znormalizowanie sytuacji na całym Półwyspie Koreańskim”.

„To jest to, do czego zarówno Federacja Rosyjskia, Chińska Republika Ludowa i wiele innych krajów wzywało, popierając oczyszczenie atmosfery wokół problemu nuklearnego Półwyspu Koreańskiego, bez pogróżek, stawiania ultimatów, nakładania jednostronnych sankcji, lecz dialog oparty na wzajemnym szacunku, poprzez poszukiwanie takich porozumień, z których wszystkie strony będą zadowolone” – podkreślił Ławrow.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomijmy, że za pośrednictem delegacji południowokoreańskiej, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wystosował zaproszenie do prezydenta Donalda Trumpa w celu odbycia spotkania.

Szef południowokoreańskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Czung Uj Jong podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie poinformował, że spotkanie mogłoby się odbyć w maju. Podkreślił, że Kim Dzong Unowi zależy na niezwłocznym spotkaniu z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Reuters podał, że doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w Białym Domu H.R. McMaster „przekaże wszystkie szczegóły dot. propozycji Korei Płn. specjalnym wysłannikom Rady Bezpieczeństwa ds. Korei Północnej w poniedziałek”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pierwszy szczyt przywódców obu Korei już w kwietniu

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz