Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zamieściła na opakowaniu jogurtu greckiego wizerunek słynnej greckiej świątyni na wyspie Santorini. Problem jednak w tym, że świątynia na opakowaniu nie jest zwieńczona krzyżem.

Internauci zauważyli, że Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zamieściła na opakowaniu jogurtu greckiego wizerunek słynnej greckiej świątyni na wyspie Santorini. Podobnego zabiegu marketingowego użył także inny producent jogurtów greckich, francuska firma Lynos. Problem jednak w tym, że świątynia na opakowaniach jogurtów obu firm nie jest zwieńczona krzyżem. O sprawie napisał dzisiaj Gość Niedzielny.

Dzisiaj OSM Łowicz wydała oświadczenie, w którym tłumaczy sprawę następująco:

celem opracowania graficznego niniejszego opakowania nie było zaprezentowanie obiektów sakralnych, agitowania określonych poglądów lub przekonań religijnych.

Umieszczone obiekty miały jedynie na celu skojarzenie wizualne opakowania z nazwą produktu „grecki”.

Ponadto producent tłumaczy, że opakowania zużytych produktów spożywczych trafiają do koszy, dlatego umieszczanie na nich wszelkiego rodzaju symboli religijnych oraz symboli kultu zostało przez nas uznane za wysoce niestosowne.

Z całym oświadczeniem OSM Łowicz można zapoznać się tutaj.

CZYTAJ TAKŻE: Chrześcijanie giną, a Europa milczy. W Krakowie trwa Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan

gosc.pl / mleczarnia.lowicz.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz