Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zamieściła na opakowaniu jogurtu greckiego wizerunek słynnej greckiej świątyni na wyspie Santorini. Problem jednak w tym, że świątynia na opakowaniu nie jest zwieńczona krzyżem.

Internauci zauważyli, że Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zamieściła na opakowaniu jogurtu greckiego wizerunek słynnej greckiej świątyni na wyspie Santorini. Podobnego zabiegu marketingowego użył także inny producent jogurtów greckich, francuska firma Lynos. Problem jednak w tym, że świątynia na opakowaniach jogurtów obu firm nie jest zwieńczona krzyżem. O sprawie napisał dzisiaj Gość Niedzielny.

Dzisiaj OSM Łowicz wydała oświadczenie, w którym tłumaczy sprawę następująco:

celem opracowania graficznego niniejszego opakowania nie było zaprezentowanie obiektów sakralnych, agitowania określonych poglądów lub przekonań religijnych.

Umieszczone obiekty miały jedynie na celu skojarzenie wizualne opakowania z nazwą produktu „grecki”.

Ponadto producent tłumaczy, że opakowania zużytych produktów spożywczych trafiają do koszy, dlatego umieszczanie na nich wszelkiego rodzaju symboli religijnych oraz symboli kultu zostało przez nas uznane za wysoce niestosowne.

Z całym oświadczeniem OSM Łowicz można zapoznać się tutaj.

CZYTAJ TAKŻE: Chrześcijanie giną, a Europa milczy. W Krakowie trwa Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan

gosc.pl / mleczarnia.lowicz.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz