Piotr Apel z Kukiz’15 zapytał szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego o komentarz jego doradcy, Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, nt. pożyczki dla Ukrainy wartej 4 mld złotych, nazywając go skandalicznym.

O skandalicznym wpisie dr hab. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego poinformował portal Kresy.pl.

PRZECZYTAJ: Nieważne, czy Ukraina odda nam 4 mld złotych – wysoki urzędnik PiS-owskiego MSZ

„Skandalem jest to, i chciałbym żeby Pan Minister się do tego odniósł, co na Facebooku był łaskaw napisać Pana doradca, w kwestii 4 mld pożyczki dla Ukrainy”– powiedział dziś w Sejmie po „małym exposee” ministra Waszczykowskiego szef klubu Kukiz’15. Następnie przytoczył wpis doradcy szefa MSZ: „Powstrzymywanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda – warto zainwestować”.

Do pytania posła odniósł się również wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15, Stanisław Tyszka:

„Poseł Piotr Apel prosi ministra Waszczykowskiego o wyjaśnienie skandalicznego wpisu jego doradcy”.

Nagranie video można obejrzeć TUTAJ.

Twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  azar :

  Brawo Kukiz15. Jedyna formacja, która nas dobrze reprezentuje.
  vel Grajewski ty banderowski pachołku. Wynocha do swej nowej ojczyzny banderlandu. Zabierz ze sobą innych waszych PiSowskich pro-banderowskich trolli i z procą i kijem na Donbas walczyć z waszym odwiecznym wrogiem. A nas w wasze chore wojenki proszę nie wciągać.
  Rossija nie ma u nas swojej mniejszości, którą oni wszędzie bronią i nie mają żadnych roszczeń terytorialnych więc nie obawiamy się jej. Obawiamy się za to islamskich Niemiec i zmasowanego najazdu ukraińców zabierających nam prace i waszej porąbanej polityki rusofobicznej i pro-banderowskiej.

 2. Avatar
  azar :

  vel Grajewski ty banderowski kmiocie. Proszę nas Polaków w wasze wojenki i intrygi nie wciągać. Wynocha do swojej nowej ojczyzny banderlandu walczyć procą i kijem w Donbasie z waszym odwiecznym wrogiem. Zabierz ze sobą innych waszych PiSowskich pro-banderowskich trolli, takich zdrajców i głupków nam tu nie trzeba.
  Rossija u nas nie ma swojej mniejszości, którą to oni wszędzie bronią i nie mają wobec nas żadnych roszczeń terytorialnych (w przeciwieństwie do banderowców) więc my się jej nie obawiamy. Obawiamy się natomiast islamskich Niemiec i zmasowanego najazdu ukraińców zabierających nam pracę i waszej porąbanej polityki rusofobicznej i pro-banderowskiej upadłej Ukrainy.