Paweł Kukiz w programie „Kropka nad i” w mocnych słowach skrytykował postawę PiS wobec bezkarności dla promowania banderyzmu w Polsce.

Jak powiedział Kukiz, „Powinniśmy spenalizować banderyzm”. W odpowiedzi na pytania prowadzącej Moniki Olejnki, lider Kukiz ’15 powiedział: „chcę żeby Ukraińcy nie mieli możliwości biegania z czerwono-czarnymi flagami”.

Kukiz zwrócił uwagę Olejnik, która pytała, czy należy zabraniać Ukraińcom czcić ich własnych bohaterów, że tak samo jak w Niemczech nie powinni być zgody na eksponowanie wizerunków nazistowskich zbrodniarzy, podobnie w Polsce nie można pozwalać na promowanie ideologii integralnego ukraińskiego nacjonalizmu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Całość programu można obejrzeć tu.

Kresy.pl / TVN24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz