Paweł Kukiz chce aby propagowanie ukraińskiego nacjonalizmu banderowskiego czy jego symboliki było karane tak samo jak propagowanie nazizmu czy komunizmu.

Kukiz określił Stepana Banderę jako „diabła” i uznał za niedopuszczalną gloryfikację jego i jemu podobnych członków OUN-UPA. „Wynoszenie na sztandary portretów bandytów może mieć fatalne konsekwencje w przyszłości” – ostrzegał w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press polityk. Jak uznał nie można dopuścić by „następne pokolenia” ich „czciły”.

Kukiz zapowiedział, że w przyszłym tygodniu jego klub sejmowych złoży do laski marszałkowskiej pejekt stosownej ustawy, która ureguluje kwestię banderowskiej symboliki i odwołań do OUN-UPA.

polskatimes.pl/kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. marcink
  marcink :

  Popieram ściganie za banderyzm a osoby złapane w Polsce z symbolika banderowską powinny otrzymywać dożywotni zakaz wjazdu na terytorium RP. Tak samo wszyscy znani Ukraińcy propagujący UPA. A najlepiej wprowadzić wymóg potępienia UPA by uzyskać Polską wizę.

 2. beresteczko1651
  beresteczko1651 :

  Ta inicjatywa oprócz oczywistej, spełni też inną pozytywna rolę. Otóż zgłoszenie takiej ustawy wywoła dyskusję, w trakcie której dokładnie okaże się, kto jest za a kto przeciw. Zostanie to zauważone, zapamiętane i zapisane. A kto może być przeciwny zakazowi propagowania ewidentnie nazistowskiej i wrogiej Polsce ideologii na jej terytorium, no kto:)

 3. jaro7
  jaro7 :

  „Patrioci'(hahahaha) z PiS do tego nie dopuszczą,tam jest sporo wielbicieli banderyzmu.A taka Gosiewska nawet neo banderyzmu.Ale trzeba mobilizować ludzi i pokazywać zakłamanie i hipokryzję PiS.I NIE głosować na ta partię bez względu co obieca,bo i tak nie dotrzyma.