W Polsat News lider Kukiz ’15 skomentował zapowiedź wicepremiera Jarosława Gowina o powołaniu nowej formacji politycznej.

W opinii Pawła Kukiza, Jarosławowi Gowina chodzi o „mocniejsze zaistnienie w klubie Zjednoczonej Prawicy”, aby „więcej synekur ugrać”. Nowa partia Gowina ma połączyć jego dotychczasowe ugrupowanie ze „środowiskami wolnorynkowej prawicy”. W ocenie Kukiza, Gowin „ma podobne rysy jak Korwin-Mikke. Co szansa, to nowa partia”.

Kukiz nie wierzy również w wolnorynkowe deklaracje Gowina, stwierdzając, że ten „przez 3/4 życia mówi raz po raz coś innego udając wolnościowca”. Zarzucił też Gowinowi, że głosował „za ustawami, które są antywolnościowe”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Gowin wczoraj poinformował, że jego partia Polska Razem przekształci się w nowe ugrupowanie i że nowy ruch polityczny będzie współtworzony przez środowiska „wolnorynkowej prawicy”. „Wkrótce rzeczywiście koalicja rządowa się poszerzy. I mam na myśli nie tylko poszerzenie się o kolejnych posłów. Poszerzy się o kolejne ważne środowiska. Polska Razem, wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy, powoła nowe ugrupowanie. Ale to nowe ugrupowanie będzie częścią Zjednoczonej Prawicy” – powiedział Gowin na antenie TVN24. Plany Jarosława Gowina skomentował Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność, jednocześnie ujawaniając jakie propozycje dostali prezesi poszczególnych okręgów partii Wolność.

„Niesamowite! JE Jarosław Gowin oferuje wszystkim prezesom WOLNOŚCI „1” na listach!! Ciekawe, ilu pójdzie na ten lep?” – napisał na Twitterze europoseł.

Kresy.pl / Polsat News
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz