W Polsat News lider Kukiz ’15 skomentował zapowiedź wicepremiera Jarosława Gowina o powołaniu nowej formacji politycznej.

W opinii Pawła Kukiza, Jarosławowi Gowina chodzi o “mocniejsze zaistnienie w klubie Zjednoczonej Prawicy”, aby “więcej synekur ugrać”. Nowa partia Gowina ma połączyć jego dotychczasowe ugrupowanie ze “środowiskami wolnorynkowej prawicy”. W ocenie Kukiza, Gowin “ma podobne rysy jak Korwin-Mikke. Co szansa, to nowa partia”.

Kukiz nie wierzy również w wolnorynkowe deklaracje Gowina, stwierdzając, że ten “przez 3/4 życia mówi raz po raz coś innego udając wolnościowca”. Zarzucił też Gowinowi, że głosował “za ustawami, które są antywolnościowe”.

Gowin wczoraj poinformował, że jego partia Polska Razem przekształci się w nowe ugrupowanie i że nowy ruch polityczny będzie współtworzony przez środowiska „wolnorynkowej prawicy”. „Wkrótce rzeczywiście koalicja rządowa się poszerzy. I mam na myśli nie tylko poszerzenie się o kolejnych posłów. Poszerzy się o kolejne ważne środowiska. Polska Razem, wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy, powoła nowe ugrupowanie. Ale to nowe ugrupowanie będzie częścią Zjednoczonej Prawicy” – powiedział Gowin na antenie TVN24. Plany Jarosława Gowina skomentował Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność, jednocześnie ujawaniając jakie propozycje dostali prezesi poszczególnych okręgów partii Wolność.

„Niesamowite! JE Jarosław Gowin oferuje wszystkim prezesom WOLNOŚCI „1” na listach!! Ciekawe, ilu pójdzie na ten lep?” – napisał na Twitterze europoseł.

Kresy.pl / Polsat News

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply