– Jeśli Trump „odpuści” Ukrainę (a jest to możliwe) to możemy na własnej skórze odczuć PiS-owską politykę zagraniczną – uważa Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz odniósł się na Facebooku do głosów wskazujących, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla Ukrainy niekorzystna.

– Jeśli Trump „odpuści” Ukrainę (a jest to możliwe) to możemy na własnej skórze odczuć PiS-owską politykę zagraniczną, gdzie Ukraina jest priorytetem tak wielkim, iż partia władzy przymyka oczy na coraz bardziej rosnący tam na kult Bandery, UPA i OUN. Będzie ciekawie…napisał polityk.

PRZECZYTAJ: Kukiz dla Kresów.pl o zwycięstwie Trumpa: traktuję go jako sprzymierzeńca

Przeczytaj również:

Paweł Kukiz o zaangażowaniu Polski na Ukrainie: Powinniśmy skończyć z rolą frajera w grze mocarstw [+VIDEO]

Kukiz dla Kresów.pl przeciwko deklaracjom Morawieckiego ws. masowego ściągania Ukraińców do Polski

Kukiz skrytykował obłudę prezydenta Ukrainy

Wcześniej ukraińscy politycy i komentatorzy wyraźnie zwracali uwagę, że wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA byłby dla Ukrainy zły. Większe nadzieje pokładano w Hillary Clinton, uważając, że będzie ona przynajmniej kontynuowała politykę Baracka Obamy względem Kijowa i Moskwy. Prezydentowi-elektowi zarzucano z kolei, że ma powiązania z prorosyjskimi środowiskami i wytykano mu wypowiedzi przychylne względem Rosji, a niekorzystne z punktu widzenia Ukrainy.

Przeczytaj: Ukraina liczy na dalsze wsparcie ze strony USA i deklaruje chęć współpracy z Trumpem

Przeczytaj również: Ukraiński ambasador w USA: Trump wysyła w świat błędne sygnały dotyczące Ukrainy

Wygranej Trumpa nie spodziewał się m.in. szef kraińskiego MSZ, Arsen Awakow, który musiał po tym skasować post, opublikowany 31 lipca, w którym nazwał kandydata Republikanów „niebezpiecznie ekscentrycznym”. Awakow skasował wiele postów opublikowanych pomiędzy 27 lipca a 17 sierpnia, m.in.:

On jest niebezpieczny dla Ukrainy i Stanów Zjednocznych. Ekscentryzm, patrzenie przez palce na dyktaturę Putina nie jest w stanie gwarantować demokracji w USA i na świecie.

[Paul] Manafort pracował dla Janukowycza. Teraz jest szefem sztabu Trumpa. Janukowycz uciekł do Rosji po zajęciu Krymu. Gdzie Manafort poprowadzi Trumpa?

Facebook.com / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. mop
    mop :

    PiS PODOBNO JUŻ ZACZĄŁ. (…) Waszczykowski zapewnia, że w czasie kampanii PiS miało kontakty z otoczeniem Donalda Trumpa. Mieliśmy wysłannika, który odpowiadał za kontakty z obozem Trumpa. To był stały, wielotygodniowy kontakt.Wysłannikiem był Ryszard Czarnecki. PS… PiS wykorzystuje bezwładność umysłową Polactfa, które mało albo wcale nie wnika w to co słyszy oraz bezdenną głupotę „wolnych mediów”, które takiego świńskiego manipulowania Polactfem nie tępią. Nikt nie robi nic więc kolejne porcje obłudy są skutecznie tankowane w ogłupionych już do reszty łatwowiernych Polaczków…