Krzysztof Bosak, kandydat na prezydenta Polski w rozmowie z telewizją Polsat News przekazał, że propozycja przedłużenia kadencji Andrzeja Dudy jest niemożliwa do zrealizowania. Dodał, że musiałoby dojść do porozumienia Koalicji Obywatelskiej i PiSu.

Podczas piątkowej rozmowy z Polsat News kandydat na prezydenta Polski Krzysztof Bosak poinformował, że jego zdaniem propozycja Jarosława Gowina co do przedłużenia trwającej kadencji prezydenta nie przekonuje polityków Konfederacji. Dodał równocześnie, że powodzenie tego projektu nie zależy od jego koła.

„Nie oszukujmy się, że jedenastu posłów Konfederacji pomaga zbudować jakąkolwiek większość konstytucyjną” – mówił podczas wywiadu. „Przyglądając się tej sytuacji pobieżnie widać, że chyba musiałaby to poprzeć Platforma żeby ta większość konstytucyjna była”.

Zdaniem posła Konfederacji niemożliwe jest żeby Platforma Obywatelska razem z Prawem i Sprawiedliwością zdecydowały o przedłużeniu kadencji Andrzeja Dudy. „Przecież to brzmi jak żart i to jest żart z polskich obywateli, którzy w ostatnich dniach są zwalniani ze swoich miejsc pracy, to brzmi jak żart z polskich przedsiębiorców, którzy utracili możliwość zarabiania” – mówi.

Krzysztof Bosak stwierdził, że obywatele tracą swoje źródła dochodu ze względu na decyzje rządu, a nie na pandemię. „Dlatego, że to rząd wprowadził obostrzenia charakterystyczne dla stanów nadzwyczajnych bez wchodzenia w stan nadzwyczajny, gdzie jest specjalna ustawa o rekompensowaniu strat”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem Bosaka administracyjne zamknięcie sklepów spowodowało znacznie zmniejszenie produkcji i liczne zwolnienia. „Gdyby ta decyzja została wykonana w trakcie stanu wyjątkowego, byłyby obowiązkowe rekompensaty”.

Zobacz też: Krzysztof Bosak: Rząd nie ma strategii wyprowadzania Polski z kryzysu

Zobacz też: Bosak: Sejm ma rolę atrapową, za kulisami prowadzone są targi polityczne z udziałem prezydenta [+VIDEO] 

Kresy.pl/Polsat News

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz