Krzysztof Bosak: Skala restrykcji gospodarczych jest za duża

Podczas piątkowej rozmowy w programie „Kropka na i”, Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji na prezydenta przekonywał, że restrykcje gospodarcze nałożone w Polsce są zbyt duże w porównaniu do zagrożenia.

Podczas rozmowy prowadzonej przez Monikę Olejnik, Krzysztof Bosak przekonywał, że obostrzenia gospodarcze w Polsce nałożone w związku z pandemią koronawirusa zaszły za daleko.

„Na chwilę obecną jeśli popatrzymy na śmiertelność tego wirusa w Polsce, no to muszę zgodzić się z protestującymi, że skala restrykcji gospodarczych wydaje się absolutnie niewspółmierna do zagrożenia zdrowia”.

Zobacz: Krzysztof Bosak: Miliony Polaków straciło źródło utrzymania [+video]

Poseł porównał pandemię koronawirusa do chorób sezonowych i przekonywał, że skoro gospodarka nie jest wtedy zatrzymywana to i teraz jest to niepotrzebne.

„Dlaczego nie zamrażaliśmy gospodarki i nie zatrzymywaliśmy aktywności społecznej przy różnych innych chorobach, które sezonowo w Polsce się rozszerzają i które zabierają znacznie więcej ludzkich istnień”. Zasugerował także, że społeczeństwo poddało się nadmiernej panice.

Zobacz: Krzysztof Bosak: PiS jest partią sprzyjającą bankom [+Video]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zdaniem polityka Konfederacji nie było szansy na przeprowadzenie wyborów 10 maja, ponieważ warunki z którymi spotkali się Polacy odciągnęły uwagę społeczeństwa od kampanii wyborczej i od problemów polityków.

„Na tym żeby wybory odbyły się w tym terminie w takiej czy innej formie mi nie zależało, ponieważ uważałem, że nie ma przestrzeni, czasu ani zainteresowania społecznego na normalną kampanię wyborczą. Trzeba było się zająć ochroną zdrowia, szybką modernizacją i uzupełnieniem braków w ochronie zdrowia i teraz kryzysem gospodarczym” – przekonywał kandydat na prezydenta.

Kropka nad I – 8.05.2020

Wszystkie moje wypowiedzi z ostatniej Kropki nad I. Zdecydowanie powinniście je usłyszeć, jeśli interesuje Was obecna sytuacja związana z wyborami, dlatego zapraszam 🙂 Podajcie dalej, jeśli się Wam podoba!

Publiée par Krzysztof Bosak sur Dimanche 10 mai 2020

Kresy.pl/TVN24

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz