Słowacja: Pierwszy raz od początku epidemii nie odnotowano nowych zakażeń

Słowackie ministerstwo zdrowia podało w sobotę, że w piątek na terenie kraju nie zarejestrowano żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Jest to pierwszy tego typu wynik od 10 marca (wówczas zanotowano na Słowacji pierwszy przypadek zakażenia).

Ministerstwo zdrowia Słowacji poinformowało w sobotę, że w piątek nie zanotowano w kraju żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Zaznaczono, że to pierwszy tego rodzaju wynik od 10 marca, kiedy na Słowacji zanotowano pierwszy przypadek zakażenia. Podkreślono, że w piątek zostało wykonanych 3910 testów na obecność wirusa.

Na Słowacji zanotowano do tej pory 1455 przypadków zakażenia koronawirusem. Na skutek choroby COVID-19 zmarło łącznie 26 osób. Odnotowano także 919 przypadków wyleczenia.

Podczas wizyty w Szpitalu Uniwersyteckim w mieście Martin szef resortu zdrowia Marek Krajczi oświadczył, że prawie udało się wyeliminować koronawirusa. Podkreślił jednak, że walka nie jest jeszcze wygrana. Zaznaczył, że sukces zależy od tego, czy ludzie będą wykazywali się odpowiedzialnością. Ocenił, że cały czas możliwe jest wystąpienie drugiej fali zakażeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W środę na Słowacji otwarte zostały sklepy, hotele, muzea i galerie handlowe. Umożliwiono także korzystanie z atrakcji turystycznych znajdujących się na świeżym powietrzu. W opinii ministra odchodzenie od obostrzeń może odbić się w statystykach zakażeń, jednak stanie się tak dopiero za dwa tygodnie. Krajczi podkreślił, że w przypadku takiego obrotu sprawy, władze będą reagowały elastycznie.

Szkoły w kraju nadal nie funkcjonują. Kraj jest także zamknięty dla zagranicznych turystów.

Zobacz także: Słowacja wstrzymuje tranzyt ciężarówek

pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz