Słowacja: Pierwszy raz od początku epidemii nie odnotowano nowych zakażeń

Słowackie ministerstwo zdrowia podało w sobotę, że w piątek na terenie kraju nie zarejestrowano żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Jest to pierwszy tego typu wynik od 10 marca (wówczas zanotowano na Słowacji pierwszy przypadek zakażenia).

Ministerstwo zdrowia Słowacji poinformowało w sobotę, że w piątek nie zanotowano w kraju żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Zaznaczono, że to pierwszy tego rodzaju wynik od 10 marca, kiedy na Słowacji zanotowano pierwszy przypadek zakażenia. Podkreślono, że w piątek zostało wykonanych 3910 testów na obecność wirusa.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Na Słowacji zanotowano do tej pory 1455 przypadków zakażenia koronawirusem. Na skutek choroby COVID-19 zmarło łącznie 26 osób. Odnotowano także 919 przypadków wyleczenia.

Podczas wizyty w Szpitalu Uniwersyteckim w mieście Martin szef resortu zdrowia Marek Krajczi oświadczył, że prawie udało się wyeliminować koronawirusa. Podkreślił jednak, że walka nie jest jeszcze wygrana. Zaznaczył, że sukces zależy od tego, czy ludzie będą wykazywali się odpowiedzialnością. Ocenił, że cały czas możliwe jest wystąpienie drugiej fali zakażeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W środę na Słowacji otwarte zostały sklepy, hotele, muzea i galerie handlowe. Umożliwiono także korzystanie z atrakcji turystycznych znajdujących się na świeżym powietrzu. W opinii ministra odchodzenie od obostrzeń może odbić się w statystykach zakażeń, jednak stanie się tak dopiero za dwa tygodnie. Krajczi podkreślił, że w przypadku takiego obrotu sprawy, władze będą reagowały elastycznie.

Szkoły w kraju nadal nie funkcjonują. Kraj jest także zamknięty dla zagranicznych turystów.

Zobacz także: Słowacja wstrzymuje tranzyt ciężarówek

pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz