Krzysztof Bosak kandydat na prezydenta Polski w ramach kampanii wyborczej odwiedził Zamość. Na niedzielnej konferencji prasowej poruszył tematykę ochrony życia poczętego.

W niedzielę ósmego marca, w dzień kobiet, kandydat na prezydenta Polski z ramienia Konfederacji spotkał się z mieszkańcami Zamościa. Na konferencji prasowej z lokalnymi mediami mówił o ochronie życie od jego poczęcia do naturalnej śmierci.

“Chciałbym zwrócić uwagę, że mamy znaczący postęp wiedzy naukowej od XX wieku. W tej chwili nie ma już wątpliwości, że życie ludzkie zaczyna się i trwa w okresie prenatalnym” – mówił poseł.

Zobacz także: Bosak dla Kresy.pl: Polityka wielowektorowa to praktyczna realizacja dumy narodowej

Według polityka Konfederacji, postulowanie przez lewicę braku karalności za “dzieciobójstwo prenatalnego” jest nieludzkie. Twierdzi również, że prawa kobiet są łamane podczas przeprowadzania aborcji, ponieważ ponad połowa z dzieci to kobiety.

“Dziecko, które jest nienarodzone już czerpie różnego rodzaju bodźce” – przekonywał poseł. “Potrafi uczyć się różnych rzeczy, słuchać dźwięków, odczuwać radość, odczuwać ból”.

Krzysztof Bosak zwracał uwagę, że młodsze pokolenie Polaków zaczyna coraz częściej zgadzać się ze stanowiskiem głoszonym przez środowiska Pro-life. “Mniejszy stopień akceptacji dla bezkarności zabijania dzieci nienarodzonych jest w młodszych pokoleniach niż w pokoleniach starszych”.

Zobacz także: Bosak dla Kresy.pl: Prezydent RP w roli adwokata Ukrainy to deprecjonowanie roli głowy państwa

Kandydat na prezydenta wyraził zadowolenie z tego faktu, jego zdaniem nie jest to efekt popularyzacji konserwatyzmu, a jedynie rozszerzenia się wiedzy naukowej. “Bez prawa do życia, wszystkie inne prawa nie mają większego sensu” – mówił.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Krzysztof Bosak odniósł się również do sprawy przekazania dwóch miliardów złotych telewizji publicznej. Zdaniem polityka jest zamieszanie związane z ustawą jest efektem rozgrywek wewnętrznych w Prawie i Sprawiedliwości. “Uwikłanie Pana prezydenta w rozgrywki w obozie władzy to jest coś co podważa powagę głowy państwa, całej naszej państwowości”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply