W ostatnich dniach internauci i komentatorzy zwracali uwagę, że telewizja NBC nie wyemitowała całości rozmowy prezydenta Władimira Putina z popularną amerykańską dziennikarką Megyn Kelly z dnia 1 marca br.

Zwrócono uwagę, że w trakcie pierwotnej emisji wywiadu, zabrakło następujących słów Putina o powodach stojących za wycofaniem się USA z traktatu ABM w 2002 roku: „Nie, nie [wycofano się] dla dobrego powodu. To kompletny nonsens. Ponieważ system obrony przeciwrakietowej chroni przed rakietami balistycznymi, których nie ma żaden terrorysta w swoim arsenale. To jest wyjaśnienie dla gospodyń domowych oglądających twój program. Ale jeśli te gospodynie mogą usłyszeć to, co mówię, jeśli im to pokażecie i usłyszą mnie, zrozumieją, że 11 września i system obrony przeciwrakietowej są zupełnie niezwiązane. Aby bronić się przed atakami terrorystycznymi, główne mocarstwa muszą raczej połączyć swoje wysiłki przeciwko terrorystom, niż grozić sobie”.Putin dodał, że osoby, które ogłosiły nową zimną wojnę, nie są analitykami, lecz propagandystami. Według rosyjskiego prezydenta, nowe rosyjskie systemy broni są odpowiedzią na wycofanie się Stanów Zjednoczonych w 2002 roku z traktatu ABM z 1972 roku, który zabraniał tworzenie systemów obrony antyrakietowej. „Jeśli mamy mówić o wyścigu zbrojeń, to właśnie w tym momencie rozpoczął się ów wyścig zbrojeń” – powiedział Putin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na pominięte fragmenty wywiadu z Putinem zwrócił m.in uwagę były dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu przy prezydencie Ronaldzie Reaganie, David Stockman.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dlaczego Putin ma obsesję punkcie tarczy antyrakietowej?

Kreml opublikował cały zapis rozmowy Putina z Kelly na swojej stronie internetowej.

Natomiast na YouTubie jest już dostępny cały wywiad.

Kresy.pl / Twitter / Kreml.ru / YouTube

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz