W ostatnich dniach internauci i komentatorzy zwracali uwagę, że telewizja NBC nie wyemitowała całości rozmowy prezydenta Władimira Putina z popularną amerykańską dziennikarką Megyn Kelly z dnia 1 marca br.

Zwrócono uwagę, że w trakcie pierwotnej emisji wywiadu, zabrakło następujących słów Putina o powodach stojących za wycofaniem się USA z traktatu ABM w 2002 roku: “Nie, nie [wycofano się] dla dobrego powodu. To kompletny nonsens. Ponieważ system obrony przeciwrakietowej chroni przed rakietami balistycznymi, których nie ma żaden terrorysta w swoim arsenale. To jest wyjaśnienie dla gospodyń domowych oglądających twój program. Ale jeśli te gospodynie mogą usłyszeć to, co mówię, jeśli im to pokażecie i usłyszą mnie, zrozumieją, że 11 września i system obrony przeciwrakietowej są zupełnie niezwiązane. Aby bronić się przed atakami terrorystycznymi, główne mocarstwa muszą raczej połączyć swoje wysiłki przeciwko terrorystom, niż grozić sobie”.

Putin dodał, że osoby, które ogłosiły nową zimną wojnę, nie są analitykami, lecz propagandystami. Według rosyjskiego prezydenta, nowe rosyjskie systemy broni są odpowiedzią na wycofanie się Stanów Zjednoczonych w 2002 roku z traktatu ABM z 1972 roku, który zabraniał tworzenie systemów obrony antyrakietowej. „Jeśli mamy mówić o wyścigu zbrojeń, to właśnie w tym momencie rozpoczął się ów wyścig zbrojeń” – powiedział Putin.

Na pominięte fragmenty wywiadu z Putinem zwrócił m.in uwagę były dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu przy prezydencie Ronaldzie Reaganie, David Stockman.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dlaczego Putin ma obsesję punkcie tarczy antyrakietowej?

Kreml opublikował cały zapis rozmowy Putina z Kelly na swojej stronie internetowej.

Natomiast na YouTubie jest już dostępny cały wywiad.

Kresy.pl / Twitter / Kreml.ru / YouTube

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply