Prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke zamierza wrócić do Polski i walczyć o prezydenturę w Warszawie.

Podczas pożegnalnego wystąpienia, Korwin-Mikke skrytykował postawę unijnych decydentów wobec Polski. „Pan Franciszek Timmermans ma absolutną rację, mówiąc o zagrożeniu prawa w Polsce, dlatego jutro rzucam Parlament Europejski i wracam do Polski walczyć z nadciągającą dyktaturą PiS-u. Ale wy mi w tym przeszkadzacie. Nie znacie sytuacji w Polsce. Każdy wasz nacisk na rząd PiS-u wzmaga ich popularność. Niedługo dzięki panu, panie Timmermans, dojdą do większości konstytucyjnej. Dzięki panu” – powiedział.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Część europosłów zareagowała oklaskami na słowa Korwina-Mikkego o zamiarze powrotu do Polski.

Polski polityk skrytykował w charakterystyczny dla siebie sposób ustrój demokratyczny. „To wy chcieliście w Polsce demokracji. Gdyby w Niemczech panowało cesarstwo, to Adolf Hitler byłby w pałacu cesarskim tylko raz do roku na konkursie akwarelistów. To dzięki demokracji tacy ludzie jak Hitler, Obama, Trump, dochodzą do władzy. To dzięki panu, panie Timmermans” – podkreślił.

Swoje przemówienie Korwin-Mikke zakończył wskazując na potrzebę zniszczenia Unii Europejskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korwin-Mikke oficjalnie potwierdził rezygnację z mandatu europosła

Kresy.pl / Rzeczpospolita

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Kojoto
      Kojoto :

      @dls Maverick – jeśli powiedział, że na Podgórzu – to się pomylił, ale że Piłsudski uciekł gdzie pieprz rośnie to niestety prawda… Sommer mówił nawet, że ma jakieś dowody na potajemne rokowania Pisudskiego z bolszewikami, w których chciał chociaż uzyskac wysoką pozycją w nowej „republice bolszewickiej”, ale nie wiem w końcu, czy to zostało jakoś opracowane.