Korwin-Mikke oficjalnie potwierdził rezygnację z mandatu europosła

Dotychczasowy deputowany Parlamentu Europejskiego i lider partii “Wolność” zapowiedział start w wyborach prezydenta Warszawy.

W wywiadzie dla portalu Wadowice24.pl Janusz Korwin-Mikke stwierdził – “złożyłem już dokumenty, zostały mi dwa tygodnie. Na moje miejsce wejdzie kolega ze Śląska”. Tym samym potwierdził, ogłoszoną jeszcze pod koniec stycznia, wolę ubiegania się o stanowisko prezydenta Warszawy w tegorocznych wyborach samorządowych.

“Co miałem powiedzieć w Brukseli, już powiedziałem, tymczasem zbliżają się kolejne wybory i jestem potrzebny tutaj” – uzasadniał swój ruch lider konserwatywnych liberałów. W Parlamencie Europejskim jego miejsce zajmie Dobromir Sośnierz – syn posła PiS, byłego szefa Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzeja Sośnierza.

Jak podlicza telewizja Polsat News będą to już 16 wybory w jakich wystartuje Korwin-Mikke. Wybrany został tylko dwukrotnie. W 1991 roku z list Unii Polityki Realnej został posłem na Sejm. Pozostawał związany z UPR do 2009 roku. W 2011 roku stanął na czele partii “Wolność i Praworządność”, która następnie została przemianowana na Kongres Nowej Prawicy. Skonfliktowany z jego kierownictwem, w 2015 roku założył Koalicję Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN), która w 2016 roku zmieniła nazwą na “Wolność”.

polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply