Korwin-Mikke oficjalnie potwierdził rezygnację z mandatu europosła

Dotychczasowy deputowany Parlamentu Europejskiego i lider partii „Wolność” zapowiedział start w wyborach prezydenta Warszawy.

W wywiadzie dla portalu Wadowice24.pl Janusz Korwin-Mikke stwierdził – „złożyłem już dokumenty, zostały mi dwa tygodnie. Na moje miejsce wejdzie kolega ze Śląska”. Tym samym potwierdził, ogłoszoną jeszcze pod koniec stycznia, wolę ubiegania się o stanowisko prezydenta Warszawy w tegorocznych wyborach samorządowych.

„Co miałem powiedzieć w Brukseli, już powiedziałem, tymczasem zbliżają się kolejne wybory i jestem potrzebny tutaj” – uzasadniał swój ruch lider konserwatywnych liberałów. W Parlamencie Europejskim jego miejsce zajmie Dobromir Sośnierz – syn posła PiS, byłego szefa Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzeja Sośnierza.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podlicza telewizja Polsat News będą to już 16 wybory w jakich wystartuje Korwin-Mikke. Wybrany został tylko dwukrotnie. W 1991 roku z list Unii Polityki Realnej został posłem na Sejm. Pozostawał związany z UPR do 2009 roku. W 2011 roku stanął na czele partii „Wolność i Praworządność”, która następnie została przemianowana na Kongres Nowej Prawicy. Skonfliktowany z jego kierownictwem, w 2015 roku założył Koalicję Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN), która w 2016 roku zmieniła nazwą na „Wolność”.

polsatnews.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz