„Jaką korzyść miałby pan Putin z zestrzelenia tego samolotu?” – pyta polityk.

„Najbardziej prawdopodobna hipoteza jest taka, że [Ukraińcy] mieli zestrzelić samolot z panem Putinem, tylko się pomylili niestety […]” – mówi polityk, uważając taką wersję wydarzeń za „najbardziej prawdopodobną hipotezę”.

Korwin-Mikke uważa, że separatyści nie mieli sprzętu do strącenia lecącego na wysokości 10 km samolotu. „Nawet gdyby mieli sprzęt, to jaki mieliby interes? Żeby cały świat mieć przeciwko sobie? Byłby to absolutny nonsens” – twierdzi lider Nowej Prawicy.

„Jego Ekscelencja Włodzimierz Putin jest pod bardzo silnym naciskiem opinii publicznej, żeby ratował braci Rosjan, przecież tam są zabijani Rosjanie” – mówi polityk. Janusz Korwin-Mikke podkreśla, że systemy BUK są na wyposażeniu Rosji i Ukrainy, ale nie separatystów.

„Załóżmy, że we Lwowie jest 70% Polaków i ci Polacy by walczyli, tak jak to było w 1919 i walczyliby przeciwko Ukraińcom, ciężko by było Państwu Polskiemu odmówić niesienia pomoy” – dodaje poseł do Parlamentu Europejskiego. Polityk twierdzi, że Putin, gdyby chciał, to by wkroczył na Ukrainę.

„Ani separatyści, ani Rosjanie nie mieliby żadnego interesu, żeby to zrobić, byłby to absolutny szczyt głupoty” – komentuje kwestię odpowiedzialności za zestrzelenie Boeinga-777 we wschodniej Ukrainie.

„Najbardziej prawdopodobna hipoteza jest taka, że Ukraińcy chcieli zestrzelić samolot z panem Putinem” – podsumowuje Korwin-Mikke.

onet.pl/Kresy.pl

19 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. budzik
  budzik :

  kochany panie korwinie ….ja nienawidzę banderowców…ale…pańska miłoś do ruskich i putuna mnie zadziwia….stara się pan szerzyć równie spiskowe teorie jak nielubiany przez pana maciarewicz……….po co ???….liczy pan na miłść ze strony putina ?…nic z tego…moskwa zawsze bedzie traktować POLSKĘ przedmiotowo a nie podmiotowo…szkoda czasu na adoracje putina

 2. budzik
  budzik :

  KOCHANY PANIE JANUSZU…JA TEŻ NIENAWIDZĘ BANDEROWCÓW..ALE PO CO PANU TA MIŁŚĆ DO PUTINA ???…SZERZY PAN RÓWNIE NIEDORZECZNE TEORIE CO NIELUBIANY PRZEZ PANA MACIAREWICZ….A SKĄD PAN MA PEWNOŚĆ ZE TO UKRAIŃCY ??…. PAN SZYBCIEJ MÓWI NIŻ MYŚLI…ADOROWANIE PUTINA NIC NIE DA…ON I TAK BĘDZIE TRAKTOWAĆ POLSKĘ PRZEDMIOTOWO A NIE PODMIOTOWO

    • jan_de
     jan_de :

     JKM zachowuje się jak rasowy śledczy… Jego 1-sze pytanie brzmi: kto z popełnionego morderstwa odniósł korzyści? I odpowiada logicznie, a najlepszym potwierdzeniem jego słów jest to, że panowie Uri i Tutejszym – na wieść o tragedii – nabrali „wiatru w żagle…”. Mogę się zgodzić, że „Pan JKM szybciej myśli niż mówi” (zbyt mało jeszcze mamy danych). Ale skąd taka diagnoza w ustach kogoś kto, jak sam przyznaje – ma – cytuję: „język szybszy niż pomyślunek”? Aż chce się zacytować: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Jak możesz mówić swemu bratu: Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku, gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata” (Łk 6,39-42)

  • tutejszym
   tutejszym :

   Panie wilku. Pan JKM jest / był bardzo mądrym facetem. Przynajmniej ja miałem o nim taką opinię przez długie lata. Na pewno ma bardzo rozwinięty instynkt posiadania, ale o stoczenie się JKM do poziomu Niesiołowskiego lub prostytucję moralną w celu zdobycia zasobów finansowych to ja jego nie posądzam. Czas jego szokowania i uwodzenia młodych ludzi inteligentnymi absurdami kończy się. Przypuszczam że widzi swoje nieuchronne odpadnięcie z kursu. Czy odejdzie w pełnej sławie mołojeckiej czy też innej to ja nie wiem. Ważne jest dla mnie że może być potencjalnie niebezpieczny zanim zejdzie ze sceny. Pozdrawiam.

 3. rozycki
  rozycki :

  Najbardziej prawdopodobna hipoteza zestrzelenia samolotu, to pomyłka separatystów/Rosjan w próbie zestrzelenia samolotu, który miałłby być ukraińskim. Niedobre dla Rosji. Nie dobre dla separatystów. Tragedia dla ludzi. Szybkość w ocenach p. Korwina- Mikke jest niezawsze w zgodzie z możliwościami istniejącymi, a nie branymi przez niegopod uwagę.
  Hipoteza: Rosjanie/separatyści zestrzelili przez pomyłkę cywilny samolot ściągając na siebie uwagę świata i polityczne kłopoty wydaje mi się najbardziej prawdopodobne.