Korea Południowa zamierza opracować własny system obrony powietrznej i przeciwrakietowej, wzorowany na izraelskiej Żelaznej Kopule.

Korea Południowa zacznie rozwijać swój własny system obrony powietrznej i przeciwrakietowej, wzorowany na izraelskiej Żelaznej Kopule. Powinien powstać w ciągu najbliższych pięciu lat. Będzie służył ewentualnej obronie kraju przed zagrożeniami ze strony artylerii Korei Północnej – poinformował w poniedziałek portal „The Korea Herald”.

Informacja została podana przez południowokoreańskie ministerstwo obrony, przy okazji przedstawienia planu obronnego na lata 2021-2025.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przedstawiciel ministerstwa obrony kraju podkreślił, że system będzie przeznaczony w głównej mierze do obrony przed północnokoreańską artylerią dalekiego zasięgu.

Zobacz także: Korea Północna ogłosiła zerwanie wszystkich kontaktów z Koreą Południową

Urzędnicy Korei Południowej cytowani przez portal uważają, że system zostanie faktycznie wprowadzony na wyposażenie armii pod koniec lat 20 XXI wieku, lub na początku lat 30.

Resort poinformował także o planach stworzenia własnego myśliwca oraz opracowywania pocisków kierowanych dalekiego zasięgu powietrze-ziemia. Podkreślono także plany budowy nowych okrętów podwodnych. Kraj zamierza także opracować własne rakiety nośne, które pozwolą na wystrzeliwanie wojskowych satelitów informacyjnych, co zwiększy zdolności wywiadowcze, obserwacyjne i rozpoznawcze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Żelazna Kopuła, na której wzorowany ma być południowokoreański system przechwytywania, jest systemem obrony powietrznej i przeciwrakietowej produkowanym przez spółkę Rafael Advanced Defense Systems. Żelazna Kopuła jest przeznaczona do przechwytywania rakiet i pocisków artyleryjskich.

Żelazna Kopuła posiada zdolność obrony obszaru o powierzchni około 150 kilometrów kwadratowych przed pociskami artyleryjskimi kalibru 155 mm i rakietami o zasięgu do 70 kilometrów.

Izraelski system składa się z pocisku Tamir oraz wyrzutni, jak również pocisku SkyHunter.

Zarówno Tamir, jak i SkyHunter są w stanie przechwytywać nadlatujące pociski manewrujące, bezzałogowe statki powietrzne oraz cele znajdujące się niewielkiej odległości, m.in. niekierowane pociski rakietowe, pociski artyleryjskie, pociski moździerzowe, a także inne zagrożenia z powietrza.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy na początku sierpnia, amerykański Raytheon Missiles & Defense i izraelski Rafael otworzą na terenie Stanów Zjednoczonych zakład, który będzie zajmował się produkcją zestawów obrony powietrznej i przeciwrakietowej Żelazna Kopuła.

koreaherald.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz