Konfederacja uderza w program rządu na prezydencję w UE! Propozycje: wypowiedzenie paktu migracyjnego, reforma polityki klimatycznej i bezpieczeństwo żywnościowe.
Podczas konferencji prasowej liderzy Konfederacji odnieśli się do propozycji przedstawionych przez premiera Donalda Tuska dotyczących polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Jak stwierdzili, rządowe postulaty, opierające się na koncepcji „bezpieczeństwa” w różnych aspektach, są pozbawione konkretów i służą raczej kampanii prezydenckiej niż rzeczywistemu wdrożeniu zmian na forum unijnym.
“Rząd nie przedstawił dotychczas żadnych konkretnych rozwiązań legislacyjnych, które mogłyby być wdrożone w Unii Europejskiej. Nie ma też na ten temat żadnej debaty ani na poziomie Parlamentu Europejskiego, ani wśród think-tanków czy dyplomacji” – podkreślił Krzysztof Bosak podczas konferencji.
Zobacz też: Inauguracja prezydencji w Radzie UE bez Andrzeja Dudy
Konfederacja zaprezentowała własne propozycje, które, jak zaznaczono, mają skoncentrować się na twardej realizacji polskiego interesu narodowego w trzech kluczowych obszarach: polityce migracyjnej, klimatycznej oraz bezpieczeństwie żywnościowym.
Konfederacja domaga się natychmiastowego wypowiedzenia paktu migracyjnego i zastąpienia go skuteczną ochroną granic zewnętrznych Unii. Zaproponowano finansowanie przez UE zabezpieczeń granicznych i uproszczenie procedur deportacyjnych dla nielegalnych imigrantów. – „Zamiast relokacji potrzebujemy realnego zabezpieczenia granic oraz szybkiej deportacji osób, które dostały się do Unii nielegalnie” – wskazano.
Według Konfederacji obecne regulacje klimatyczne Unii Europejskiej podnoszą koszty energii i ograniczają konkurencyjność gospodarki. Proponują zniesienie biurokratycznych barier, które obciążają przemysł, oraz rozwój stabilnych źródeł energii. – „Europa musi mieć tanią energię, aby konkurować z innymi globalnymi blokami gospodarczymi” – dodano.
Konfederacja opowiada się za wypowiedzeniem Europejskiego Zielonego Ładu i wstrzymaniem umowy Mercosur. Podkreślono konieczność ochrony polskiego rynku rolnego przed tanią żywnością z państw spoza UE. – „Polska musi być samowystarczalna żywnościowo i chronić swoich rolników przed nieuczciwą konkurencją” – argumentowano.
Kresy.pl
Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!