Prezydent Andrzej Duda odniósł się do propozycji Konfederacji w kwestii tzw. resetu konstytucyjnego.

W pierwszej połowie stycznia wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak wezwał wszystkie partie do pochylenia się nad propozycją tzw. resetu konstytucyjnego. Konfederacja zaproponowała poprawkę do Konstytucji – stworzenie na nowo Krajowej Rady Sądownictwa, Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego. W niedzielę Super Express opublikował fragment wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą, który skomentował propozycję Konfederacji.

“Bardzo szanuję Krzysztofa Bosaka. Na pewno dobrym pomysłem jest to, żeby usiąść i zacząć rozmowę. Większość naszego społeczeństwa czeka na to, by sytuacja w kraju została uspokojona. Jestem gotów z panem marszałkiem Krzysztofem Bosakiem rozmawiać i zgodzić się wstępnie na pewną taką formułę, którą proponuje. Uważam, że jest to ciekawy pomysł. Uważam, że ci, którzy dzisiaj decydują na scenie politycznej, ci liderzy, powinni się dobrze zastanowić nad propozycją marszałka Bosaka” – oświadczył Andrzej Duda.

Prezydent odniósł się także do zmian w mediach publicznych. Wyraził opinię, że nowy rząd, zamiast rozmawiać z prezydentem, przystąpił do “rozwiązań siłowych” – w jego opinii – sprzecznych z prawem.

“Jestem politykiem umiarkowanym. Pewnie dlatego też moi rodacy dwukrotnie wybrali mnie na urząd prezydenta Rzeczypospolitej. I dlatego mówię, że jestem gotów usiąść przy stole. Uważam, że taka też jest rola prezydenta. Usiąść, rozmawiać, szukać rozwiązania. Ale musi być ono zgodne z prawem, zgodne z konstytucją” – powiedział Andrzej Duda.

Zobacz także: Konfederacja proponuje reset konstytucyjny: PiS i marszałek Hołownia powinni zrobić krok w tył [+VIDEO]

dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply