Portal Greek Greece Reporter poinformował w środę, że we wtorek wieczorem grecki statek straży przybrzeżnej został staranowany przez turecką łódź motorową. Do sytuacji doszło u wybrzeży Morza Egejskiego, koło wyspy Kos. Portal podaje, że jest to kolejna, niebezpieczna prowokacja Turcji.

Film opublikowany na Twitterze pokazuje, jak turecka jednostka z dużą prędkością zbliża się do greckiej łodzi. Grecki oficer krzyczy do reszty załogi, że zostali trafieni w rufę.

Zobacz także: Erdogan: Kraje Europejskie siłą powstrzymujące uchodźców depczą prawa człowieka

Słychać krzyk: “Złamali nasze szyny! Zaatakowali nas na naszych wodach, uderzyli w nas! Uszkodzili naszą rufę!” Nagranie zajścia zostało opublikowane przez grecką dziennikarkę Lianę Spyropoulou.

Grecka jednostka zawinęła ostatecznie do portu na wyspie Kos.

Jak informuje portal, jest to jeden z incydentów, do których doszło w ostatnich tygodniach pomiędzy strażami przybrzeżnymi obydwu państw. Zdaniem greckich mediów wynikają one z tego, że Grecja zamknęła swoje granice przed falą migracyjną wywołaną przez prezydenta Turcji Recepa Tayippa Erdogana.

Wcześniej w marcu doszło do podobnego incydentu w pobliżu wyspy Lesbos. Wówczas jednostka sił tureckich prowokowała grecką straż przybrzeżną.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

greece.greekreporter.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply