Portal Greek Greece Reporter poinformował w środę, że we wtorek wieczorem grecki statek straży przybrzeżnej został staranowany przez turecką łódź motorową. Do sytuacji doszło u wybrzeży Morza Egejskiego, koło wyspy Kos. Portal podaje, że jest to kolejna, niebezpieczna prowokacja Turcji.

Film opublikowany na Twitterze pokazuje, jak turecka jednostka z dużą prędkością zbliża się do greckiej łodzi. Grecki oficer krzyczy do reszty załogi, że zostali trafieni w rufę.

Zobacz także: Erdogan: Kraje Europejskie siłą powstrzymujące uchodźców depczą prawa człowieka

Słychać krzyk: „Złamali nasze szyny! Zaatakowali nas na naszych wodach, uderzyli w nas! Uszkodzili naszą rufę!” Nagranie zajścia zostało opublikowane przez grecką dziennikarkę Lianę Spyropoulou.

Grecka jednostka zawinęła ostatecznie do portu na wyspie Kos.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informuje portal, jest to jeden z incydentów, do których doszło w ostatnich tygodniach pomiędzy strażami przybrzeżnymi obydwu państw. Zdaniem greckich mediów wynikają one z tego, że Grecja zamknęła swoje granice przed falą migracyjną wywołaną przez prezydenta Turcji Recepa Tayippa Erdogana.

Wcześniej w marcu doszło do podobnego incydentu w pobliżu wyspy Lesbos. Wówczas jednostka sił tureckich prowokowała grecką straż przybrzeżną.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

greece.greekreporter.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz