Portal Greek Greece Reporter poinformował w środę, że we wtorek wieczorem grecki statek straży przybrzeżnej został staranowany przez turecką łódź motorową. Do sytuacji doszło u wybrzeży Morza Egejskiego, koło wyspy Kos. Portal podaje, że jest to kolejna, niebezpieczna prowokacja Turcji.

Film opublikowany na Twitterze pokazuje, jak turecka jednostka z dużą prędkością zbliża się do greckiej łodzi. Grecki oficer krzyczy do reszty załogi, że zostali trafieni w rufę.

Zobacz także: Erdogan: Kraje Europejskie siłą powstrzymujące uchodźców depczą prawa człowieka

Słychać krzyk: „Złamali nasze szyny! Zaatakowali nas na naszych wodach, uderzyli w nas! Uszkodzili naszą rufę!” Nagranie zajścia zostało opublikowane przez grecką dziennikarkę Lianę Spyropoulou.

Grecka jednostka zawinęła ostatecznie do portu na wyspie Kos.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informuje portal, jest to jeden z incydentów, do których doszło w ostatnich tygodniach pomiędzy strażami przybrzeżnymi obydwu państw. Zdaniem greckich mediów wynikają one z tego, że Grecja zamknęła swoje granice przed falą migracyjną wywołaną przez prezydenta Turcji Recepa Tayippa Erdogana.

Wcześniej w marcu doszło do podobnego incydentu w pobliżu wyspy Lesbos. Wówczas jednostka sił tureckich prowokowała grecką straż przybrzeżną.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

greece.greekreporter.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz