W nocy z 26 na 27 czerwca funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży, wspólnie z policjantami z Hajnówki, ratowali obywatelkę Erytrei, która nielegalnie przekroczyła polsko-białoruską granicę. O pomoc w dotarciu do kobiety poprosili aktywiści – podkreśla SG.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w środowym komunikacie. “Funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży otrzymali informację telefoniczną od policjantów z Hajnówki, że w rejonie działania placówki SG prawdopodobnie znajduje się cudzoziemka, która potrzebuje pomocy. We wskazane miejsce został wysłany patrol Straży Granicznej. W okolicy miejscowości Sacharewo funkcjonariusze SG natrafili na obywatela Polski, który poinformował, że posiada współrzędne miejsca przebywania poszukiwanej cudzoziemki. Po dotarciu do wskazanej lokalizacji okazało się, że czekały tam już 4 inne osoby, w tym dwóch fotoreporterów. Jedna z nich przekazała informację służbom, że słyszała odgłosy wydawane przez kobietę, ale nie była w stanie jej zlokalizować” – czytamy.

Przeczytaj: Ochojska otworzyła w PE wystawę oczerniającą Polskę. Chodzi o imigrantów

SG informuje, że wspólnie przeszukiwano teren. “Ciche jęki poszkodowanej usłyszał funkcjonariusz Straży Granicznej. Kobieta została odnaleziona, ale kontakt z nią był już utrudniony. Wezwano służby ratunkowe. Cudzoziemkę wyniesiono z trudno dostępnego terenu, następnie została zbadana przez lekarza i zabrana do szpitala, a jej życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo” – podkreślono w komunikacie.

Na początku czerwca br. funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie ze strażakami pomogli nielegalnemu imigrantowi, który utknął na bagnach w Rezerwacie Ścisłym. Mężczyzna dotarł w tak trudne miejsce, że nie był w stanie sam się stamtąd wydostać.

O podobnej akcji ratunkowej informowaliśmy w marcu br. Także wówczas funkcjonariusze SG pomogli cudzoziemcom, którzy utknęli na bagnach. Somalijczyk i Syryjka nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Zobacz także: Straż Graniczna ratowała imigrantów na bagnach. Lewicowi aktywiści utrudniali działania

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply